zoomit

FTC می‌تواند معامله خرید اکتیویژن مایکروسافت را در ماه دسامبر به چالش بکشد

FTC می‌تواند معامله خرید اکتیویژن مایکروسافت را در ماه دسامبر به چالش بکشد

به گزارش پولیتیکو، کمیسیون تجارت فدرال درحال‌ آماده‌سازی چالش قانونی احتمالی برای طرح مایکروسافت برای خرید اکتیویژن به‌مبلغ ۶۸٫۷ میلیارد دلار است. طبق اعلام این منبع، FTC می‌تواند تا ماه آینده شکایت خود را درمورد این معامله مطرح کند.

به گزارش ورج، هنوز چند مرحله تا آماده‌شدن سازمان‌های تنظیم‌کننده برای انجام اقدامات آن‌ها باقی مانده است که ازجمله می‌توان به رأی کمیسیون‌ها اشاره کرد. اگر این اتفاق رخ دهد، معامله‌ی خرید اکتیویژن بلیزارد در ایالات‌متحده، بریتانیا و اتحادیه‌ی اروپا با چالش‌های ضدرقابتی مواجه خواهد شد. این شرایط درحالی به‌وجود آمده است که مایکروسافت دائماً در تلاش است قانون‌گذاران اطمینان بدهد که خرید اکتیویژن، شرکتی که صاحب‌امتیاز عناوین محبوبی مثل Call of Duty و Cany Crush است به رقابت در فضای گیمینگ لطمه نخواهد زد.

اکتیویژن وعده داده است درصورت رسیدن به این هدف، با پرونده‌ی FTC مبارزه خواهد کرد. جو کریستینات سخن‌گوی این شرکت در بیانیه‌ای که ازطریق ایمیل برای رسانه‌ها ارسال شده است گفت:

ما به ادامه‌ی همکاری با سازمان‌های تنظیم‌کننده در سرتاسرجهان متعهد هستیم تا به انجام معامله رأی مثبت دهند، اما درصورت لزوم برای ازدست ندادن این معامله، از دفاع دست نخواهیم کشید. هرگونه پیشنهاد مبنی‌بر این‌که معامله‌ی مذکور می‌تواند به اثرات ضدرقابتی منجر شوند کاملاً بی‌اساس و پوچ است و این ادغام به نفع گیمرها و صنعت بازی ایالات‌متحده خواهد بود؛‌ به‌خصوص این‌که ما با رقابت فزاینده‌ای ازطرف کشورهای دیگر مواجه هستیم.

مقاله‌ی مرتبط:

  • رئیس ایکس‌باکس: با خرید اکتیویژن بلیزارد، تمرکز ما روی بازی‌های موبایلی خواهد بود
  • مایکروسافت اعتراف کرد که جنگ کنسول‌ها را به سونی باخته است

مایکروسافت اساساً با رقیب خود یعنی سونی، در یک نبرد روابط‌عمومی همه‌جانبه بوده است. یکی از مشکلات اصلی پلی‌استیشن این است که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت قدرت بیشتری برای کنترل Call of Duty خواهد داد و اگرچه فیل اسپنسر رئیس ایکس‌باکس اکنون اعلام کرده است که شرکت متبوعش همچنان به ساخت بازی‌های مذکور برای کنسول‌های سونی ادامه خواهد داد، اما امکان دارد این تصمیم نتیجه‌ی فشار مردم و سونی باشد زیرا جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن گفت که مایکروسافت فقط پیشنهاد داده است قرارداد کنونی سونی را به‌مدت سه‌سال دیگر تمدید کند؛ موضوعی که می‌توانست منجر به این شود که بازی‌های مذکور در سال ۲۰۲۸ به‌طور کامل درانحصار ایکس‌باکس باشند.

دعوی حقوقی میان سونی و مایکروسافت گاهی‌اوقات به مراحل حساسی رسیده است. غول فناوری مستقر در ردموند سونی را متهم کرد که با پرداخت پول به توسعه‌دهندگان، آن‌ها را به به حذف محتوا از GamePass ترغیب می‌کند. سونی نیز هفته‌ی جاری استدلال کرد که طرح اصلی مایکروسافت این است تا همه را مجبور کند قبل‌از افزایش قیمت‌ها به ایکس‌باکس بپیوندند. هردو شرکت به‌احتمال زیاد از همین استدلال‌ها درمقابل همه‌ی سازمان‌های تنظیم‌کننده‌، تکرار خواهند کرد. این درحالی است که فهرست سازمان‌های نظارتی که قصد ورود به این معامله را دارند هر روز درحال گسترش است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا