zoomit

وزارت دادگستری ایالات متحده پس از چند سال تحقیق درباره‌ی افرادی که هزاران سریال تلویزیونی را به‌طور رایگان در اینترنت پخش می‌کردند، سرانجام اتهامات آن‌ها را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه‌ی وزارت دادگستری آمریکا، کریستوفر دالمن، داگلاس کرسن، فلیپه گارسیا، جرد جرکی و پیتر هابر (پنج مردی که مسئول سایتی به نام Jetflicks بودند)، به چندین مورد نقض کپی‌رایت و پول‌شویی محکوم شده‌اند و ممکن است در نهایت زندانی شوند.

دولت آمریکا نخستین‌بار در سال ۲۰۱۹ علیه پنج مسئول سایت جت‌فلیکس و سه نفر دیگر اعلام جرم کرد (جت‌فلیکس نسخه‌ی کپی‌شده‌ی نت‌فلیکس بود). در آن زمان گفته شد فعالیت غیرقانونی جت‌فلیکس باعث شده است میلیون‌ها دلار درآمد شرکت‌هایی نظیر نتفلیکس، آمازون پرایم و هولو از بین برود.

سایت جت‌فلیکس در ازای پرداخت ماهانه ۹٫۹۹ دلار، دسترسی به بیش‌از ۱۸۰٬۰۰۰ قسمت از سریال‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌کرد. سریال‌ها به‌صورت غیرقانونی دانلود شده بودند و جت‌فلیکس ازطریق انتشار آن‌ها، کپی‌رایت را نقض کرد.

مقاله‌های مرتبط

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سایت جت‌فلیکس میلیون‌ها دلار درآمد به جیب زده است. ظاهرا پس از آغاز شکایت‌ها، مدیران جت‌فلیکس احساس خطر کردند و در نهایت تصمیم گرفتند آن را به‌عنوان یک سایت سرگرمی هوانوردی جا بزنند.

کریستوفر دالمن به‌عنوان مدیر اصلی سایت جت‌فلیکس با خطر حداکثر ۴۸ سال زندان مواجه است. سایر متهمان پرونده ممکن است در نهایت پنج سال زندانی شوند. حکم نهایی فعلا صادر نشده است.

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا