zoomit

OpenAI اعلام کرد پل ام. ناکاسونه رئیس سابق آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده (NSA) اکنون عضوی از هیئت‌مدیره‌ی این شرکت است. او که از طرف دونالد ترامپ برای ریاست NSA نامزد شده بود، از سال ۲۰۱۸ تا فوریه‌ی ۲۰۲۴ (بهمن و اسفند ۱۴۰۲) این آژانس را مدیریت کرد.

OpenAI می‌گوید ناکاسونه به کمیته‌ی ایمنی و امنیت این شرکت خواهد پیوست. او همچنین به در درک بهتر چگونگی استفاده از هوش مصنوعی به‌منظور تقویت امنیت سایبری به OpenAI کمک خواهد کرد تا این شرکت بتواند تهدیدات امنیتی فضای مجازی را به‌سرعت شناسایی کند و به آن‌ها پاسخ دهد.

ادوارد اسنودن، کارشناس سرشناس امنیت سایبری در واکنش به خبر ورود ناکاسونه به هیئت‌مدیره‌ی OpenAI با انتشار پستی در ایکس گفت: «آن‌ها نقاب‌ها را به‌طور کامل کنار زدند. هیچ‌وقت به OpenAI و محصولات این شرکت مثل ChatGPT اعتماد نکنید. فقط یک دلیل برای انتصاب رئیس سابق NSA در هیئت‌مدیره‌ی این شرکت وجود دارد. این کار خیانتی عمدی و حساب‌شده به حقوق هر فردی روی زمین است.»

اخیراً شاهد خروج برخی مدیران کلیدی OpenAI از این شرکت بوده‌ایم که این موضوع نگرانی‌هایی را درمورد اولویت ایمنی در اقدامات شرکت مذکور ایجاد کرده است. ایلیا سوتسکور، هم‌بنیانگذار و دانشمند ارشد OpenAI که در نوامبر گذشته (آبان و آذر ۱۴۰۲)، نقش مهمی در برکناری موقت سم آلتمن داشت، اکنون دیگر هیچ نقشی در این شرکت هوش مصنوعی ندارد. جان لیک یکی دیگر از مدیران ارشد این استارتاپ نیز اخیراً با اعلام اینکه فرهنگ و فرایندهای ایمنی در OpenAI به حاشیه رانده شده‌اند از این سازمان جدا شد.

هیئت‌مدیره‌ی OpenAI همچنان بر تعهد خود به توسعه‌ی ایمن هوش مصنوعی تأکید دارد. برت تیلور، رئیس هیئت‌مدیره‌ی این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هوش مصنوعی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر زندگی مردم داشته باشد، اما فقط در صورتی به هدفمان دست خواهیم یافت که نوآوری‌ها به شکلی امن ساخته و اجرا شوند. تجربه‌ی بی‌نظیر ژنرال ناکاسونه در حوزه‌هایی مثل امنیت سایبری، به هدایت OpenAI و حرکت در راستای مأموریتش کمک خواهد کرد.»

اعضای کنونی هیئت‌مدیره‌ی OpenAI عبارت‌اند از: مکنزی ناکاسونه، سم آلتمن، آدام دنجلو، لری سامرز، برت تیلور، دکتر سو دزموند-هلمن، نیکول سالیگمن و فیدی سیمو. دی تمپلتون از مایکروسافت نیز به‌عنوان ناظر بدون حق رأی در جلسات هیئت‌مدیره‌ی این شرکت حضور دارد.

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا