zoomit

انویدیا امروز فناوری NVIDIA RTX را برای بهبود عملکرد دستیارهای هوش مصنوعی و انسان‌های دیجیتال معرفی کرد. از این تکنولوژی جذاب در لپ‌تاپ‌های جدید GeForce RTX AI استفاده خواهد شد.

فناوری جدید انویدیا Project G-Assist هنگام اجرای بازی یا کار با نرم‌افزارهای کامپیوتر، کاربران را با استفاده از هوش مصنوعی راهنمایی می‌کند. نمایش فناوری Project G-Assist با بازی ARK: Survival Ascended از استودیو Wildcard آغاز شد. تیم سبز اولین ریزپردازنده‌های استنتاجی NVIDIA NIM مبتنی‌بر کامپیوتر شخصی را نیز برای پلتفرم انسان‌های دیجیتال NVIDIA ACE معرفی کرد.

فناوری‌های هوش مصنوعی جدید انویدیا با استفاده از RTX AI Toolkit فعال می‌شوند. این مجموعه‌ی‌ جدید از ابزارها و کیت‌های توسعه‌ی نرم‌افزار در بهینه‌سازی و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی روی کامپیوترهای شخصی ویندوزی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند. این فناوری‌ها به مجموعه نوآوری‌های RTX AI انویدیا می‌پیوندند که درحال‌حاضر بیش از ۵۰۰ برنامه‌ی کاربردی و بازی کامپیوتری و مدل ۲۰۰ لپ‌تاپ از آن استفاده می‌کنند.

جیسون پل، معاون بخش هوش مصنوعی انویدیا گفت: «شرکت ما با عرضه‌ی پردازنده‌های گرافیکی RTX Tensor Core و NVIDIA DLSS، عصر کامپیوترهای شخصی هوش مصنوعی را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد. اکنون با Project G-Assist و NVIDIA ACE نسل بعدی تجربیات مبتنی‌بر هوش مصنوعی را برای بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر کامپیوتر شخصی RTX AI باز می‌کنیم.»

دستیار هوش مصنوعی Project G-Assist

دستیارهای هوش مصنوعی می‌خواهند تجربه‌ی بازی و کار با نرم‌افزارها را متحول کنند. Project G-Assist با ارائه‌ی استراتژی‌هایی برای پیشرفت بهتر در مراحل بازی و تجزیه‌و‌تحلیل روند بازی و کمک به انجام کارهای خلاقانه و پیچیده، نگاهی اجمالی به آینده‌ی فناوری مذکور ارائه می‌دهد.

دستیار هوش مصنوعی انویدیا G-Assist

Project G-Assist با استفاده از هوش مصنوعی مولد، بهترین راهنمایی‌ها را هنگام اجرای بازی دراختیار گیمرها قرار می‌دهد. این فناوری ورودی‌های صوتی یا متنی گیمر را به‌همراه اطلاعات صفحه‌ی بازی دریافت و داده‌ها را ازطریق مدل‌های هوش مصنوعی اجرا می‌کند. مدل مذکور درنهایت پاسخی متناسب با نیاز گیمر را به‌صورت متنی یا گفتاری ارائه می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های Project G-Assist می‌توان به اعمال تنظیمات گرافیکی براساس نوع سخت‌افزار کاربر و اورکلاک ایمن و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

اولین حضور فناوری ACE PC NIM

انسان های هوش مصنوعی با فناوری ACE PC NIM انویدیا

فناوری ACE انویدیا برای پروژه‌ی انسان‌های دیجیتال ساخته شده است و اکنون با NVIDIA NIM به کامپیوترهای شخصی و ورک‌استیشن‌های RTX AI می‌آید. NIM سرویس‌های استنتاجی هستند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا فرایند ادغام مدل‌های هوش مصنوعی با برنامه‌های خود را از چند هفته‌ به چند دقیقه کاهش دهند. سرویس‌های ACE NIM استنتاج باکیفیت را برای درک زبان طبیعی، پردزاش گفتار، انیمیشن‌های چهره و… به‌صورت محلی روی دستگاه‌ها ارائه می‌دهند.

افزایش سرعت پردازنده‌ی گرافیکی در اجرای مدل‌های هوش مصنوعی روی کامپیوترهای شخصی

مایکروسافت و انویدیا با همکاری یکدیگر به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی را با روشی آسان به اپلیکیشن‌های تحت‌وب و نرم‌افزارهای ویندوزی اضافه کنند.

مدل‌های زبانی کوچک (SLM) امکانات بسیاری را دراختیار توسعه‌دهندگان ویندوز قرار می‌دهند که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به خلاصه‌سازی محتوا و تولید محتوا و خودکارسازی وظایف اشاره کرد. APIهای RAG به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا از منابع داده‌ی خاص برنامه استفاده و رفتار و قابلیت‌های SLM را براساس نیازهای برنامه تنظیم کنند.

سرعت اجرای فرامین هوش مصنوعی ویندوز با پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX و شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی سایر سازندگان سخت‌افزار افزایش می‌یابد و درنتیجه، کاربران در سرتاسر اکوسیستم ویندوز تجربه‌ای روان‌تر و سریع‌تر از اجرای ویژگی‌های هوش مصنوعی به‌دست خواهند آورد. این API در سال جاری به‌صورت پیش‌نمایش دردسترس قرار خواهد گرفت.

RTX AI Toolkit؛ مدل‌هایی که ۳ برابر کوچک‌تر و ۴ برابر سریع‌تر هستند

صدهاهزار مدل هوش مصنوعی متن‌باز دردسترس توسعه‌دهندگان قرار دارد؛ اما اکثر مدل‌ها برای اهداف عمومی آموزش دیده‌اند و به‌منظور اجرا روی دیتاسنترها طراحی شده‌اند.

انویدیا AI Toolkit

انویدیا RTX AI Toolkit را برای کمک به توسعه‌دهندگان در ساخت مدل‌های هوش مصنوعی خاص با امکان اجرا روی کامپیوتر‌های شخصی رونمایی کرد. این مجموعه شامل ابزارها و کیت‌های توسعه‌ برای سفارشی‌سازی و بهینه‌سازی و استقرار مدل‌ها روی کامپیوترهای شخصی RTX AI می‌شود. RTX AI Toolkit اواخر این ماه در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

هوش مصنوعی برای تولید محتوا

انویدیا RTX AI را با برنامه‌های مخصوص تولیدکنندگان محتوا ادغام می‌کند. سال گذشته این شرکت با استفاده از TensorRT، فناوری شتاب‌دهنده‌ی هوش مصنوعی خود را برای یکی از رابط‌های کاربری محبوب‌ Stable Diffusion به نام Automatic1111 معرفی کرد. از این هفته RTX AI با ComfyUI ادغام می‌شود و درنتیجه، عملکرد آن درمقایسه‌با نسخه‌ی کنونی تا ۶۰ درصد بهبود خواهد یافت.

پلتفرم مودسازی انویدیا RTX Remix به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بازی‌های کلاسیک مبتنی‌بر DirectX 8 و DirectX 9 را با پشتیبانی کامل از فناوری رهگیری پرتو (Ray-Tracing) RTX Remix بازسازی کنند.

انویدیا RTX Remix Toolkit در ماه جاری به‌صورت متن‌باز دردسترس قرار خواهد گرفت. این پلتفرم به مودسازان اجازه می‌دهد تا المان‌های درون بازی و نورپردازی صحنه‌ها را در کمترین زمان ممکن و با روشی آسان‌تر از قبل بازسازی کنند. با متن‌باز‌شدن پلتفرم RTX Remix، مودسازان سراسر جهان می‌توانند بازسازی‌های RTX جذاب‌تری بسازند.

انویدیا RTX Video، ویژگی محبوب افزایش وضوح ویدوو با هوش مصنوعی که در مرورگرهای گوگل کروم و مایکروسافت اج و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی می‌شود، اکنون به‌عنوان SDK برای همه‌ی توسعه‌دهندگان دردسترس قرار دارد.

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا