zoomit

یکی از سهام‌داران تسلا با طرح دعوایی، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت را به معاملات داخلی متهم کرد. این سهام‌دار که مایکل پری نام دارد، ادعا می‌کند ماسک پیش از آنکه آمار کمتر از حد انتظار تولید و تحویل خودروهای تسلا در اواخر سال ۲۰۲۲ علنی شود، بیش از ۷٫۵ میلیارد دلار سهام این شرکت را فروخته است.

به‌گزارش رویترز، طبق شکایت ثبت‌شده در دادگاه ایالتی دلاویر، قیمت سهام تسلا پس از اعلام آمار سه‌ماهه‌ی چهارم شرکت در اواخر بهمن‌ماه سال گذشته به‌شدت کاهش یافت. پری ادعا می‌کند ماسک با سوءاستفاده از موقعیت خود در تسلا، حدود ۳ میلیارد دلار سود غیرقانونی به‌دست آورده است.

در این شکایت مدیران تسلا به نقض وظایف امانتداری خود به‌دلیل اجازه‌دادن به فروش سهام به‌دست ماسک نیز متهم شده‌اند.

پری در دادخواست خود می‌گوید ماسک که در سال ۲۰۲۲ تقاضای برای خودرو های تسلا را «عالی» توصیف کرده و با دسترسی به داده‌های لحظه‌ای از آمار کمتر از حد انتظار مطلع شده بود، قبل از علنی‌شدن اطلاعات، سهام خود را فروخته است.

به‌دنبال انتشار اخبار مربوط به تخفیف قیمت خودرو که نگرانی‌هایی را درباره‌ی تقاضا ایجاد کرد و اعلام آمار در اواخر بهمن سال پیش، سهام تسلا سقوط کرد.

ایلان ماسک مدعی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با تحقیقات بی‌مورد در تلاش برای «آزار و اذیت» او است. ماسک و این نهاد نظارتی بازارهای مالی آمریکا از سال ۲۰۱۸ درگیر جدالی طولانی هستند. این اختلاف به زمانی برمی‌گردد که او در توییتر اعلام کرد «تأمین مالی برای خصوصی‌کردن تسلا تأمین شده است».

شکایت جداگانه‌ی سهام‌داران ایکس نیز ماسک را به فریب سرمایه‌گذاران این شرکت با به‌تأخیر‌انداختن افشای سهام خود در این رسانه‌ی اجتماعی به‌منظور انباشت سهام با قیمت کمتر متهم کرده است.

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا