zoomit

AMD احتمالاً نام‌گذاری پردازنده‌های لپ‌تاپی خود را تغییر خواهد داد. حساب کاربری Golden Pig با انتشار پستی در بیلی‌بیلی ادعا کرد که تیم قرمز قصد دارد در پردازنده‌های لپ‌تاپی نسل جدید Zen 5 نام تجاری Ryzen را به Ryzen AI تغییر دهد و از کد ۳۰۰ در شماره‌گذاری پردازنده‌ها استفاده کند.

اینتل سال گذشته در پردازنده‌های Core Ultra میتیور لیک تغییر نام‌گذاری را انجام داده بود. ظاهراً AMD می‌خواهد با تغییر نام پردازنده‌های جدیدش به بهره‌مندی آن‌ها از واحد NPU اشاره کند. NPU در کامپیوتر‌های کوپایلت‌پلاس نقش مهمی دارد.

طبق اطلاعات فاش‌شده‌ی قبلی، AMD در نام‌گذاری پردازنده‌های Ryzen AI از کد ۱۰۰ استفاده خواهد کرد؛ با این حال طبق ادعای Golden Pig، تیم قرمز از کد ۱۰۰ و ۲۰۰ استفاده نخواهد کرد و نام‌گذاری پردازنده‌هایش را مستقیماً با کد ۳۰۰ شروع می‌کند.

در نام‌گذاری نسل جدید پردازنده اینتل مدل Core Ultra از کد ۲۰۰ استفاده خواهد شد. AMD با انتخاب کد ۳۰۰ در نام‌گذاری‌ جدید خود قصد دارد برتری پردازنده‌هایش را نسبت به رقیب دیرینه‌اش در ذهن تداعی کند.

نام‌گذاری جدید پردازنده AMD چندان عجیب نیست. این شرکت پیش‌تر در نام‌گذاری‌هایش از رقیب خود الگوبرداری کرده بود؛ خصوصاً در بازار مادربرد. نام‌گذاری بعضی از چیپست‌های AMD به‌طور غیرقابل انکاری به همتایان اینتلی خود شبیه است؛ برای نمونه AMD نام B650 را برای چیپست خود انتخاب کرد و اینتل مجبور شد برای جلوگیری از سردرگمی کاربران نام B660 را برای چیپست استفاده کند.

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا