zoomit

یکی دیگر از محققان ارشد OpenAI، این استارتاپ را ترک و به نگرانی‌هایی درمورد روندهای تصمیم‌گیری غیرشفاف در صنعت هوش مصنوعی اشاره کرد.

گرتچن کروگر، پژوهشگر سابق بخش سیاست‌گذاری OpenAI، در پست‌های منتشرشده در پلتفرم ایکس، خروج خود را اعلام کرد و نوشت این تصمیم آسان نبود. او جزئیات و دلایل جدایی از شرکت مذکور را ارائه نداد اما هشدار قابل تأملی درباره‌ی فقدان نظارت بر صنعت هوش مصنوعی و اهمیت آن مطرح کرد.

کروگر می‌گوید: «ما باید برای بهبود زیرساخت‌های کلیدی حوزه‌ی هوش مصنوعی ازجمله روندهای تصمیم‌گیری، پاسخ‌گویی، شفافیت، مستندسازی، اجرای سیاست‌ها، نحوه‌ی استفاده از فناوری‌های توسعه‌یافته و کاهش اثرات منفی بر نابرابری، حقوق و محیط زیست، بیشتر تلاش کنیم. این نگرانی‌ها اکنون برای مردم و جوامع اهمیت دارند و بر چگونگی شکل‌گیری آینده و اینکه چه کسانی آن را رقم خواهند زد، تأثیر می‌گذارند.»

به‌ بیان دیگر، تصمیماتی که بزرگان صنعت هوش مصنوعی می‌گیرند، روی همه تأثیر می‌گذارند؛ بااین‌حال اکنون فقط مدیران این شرکت‌ها در تصمیم‌گیری‌ها نقش دارند.

از دیگر محققان ارشد OpenAI که اخیراً از این شرکت جدا شده‌اند می‌توان به ایلیا سوتسکور، دانشمند ارشد و یان لایک، پژوهشگر ارشد تیم ایمنی، اشاره کرد.

کروگر در پست خود ادامه می‌دهد: «یکی از روش‌های مورد استفاده‌ی شرکت‌های فناوری برای تضعیف افرادی که به‌دنبال پاسخگوکردن آن‌ها هستند، ایجاد تفرقه میان کسانی است که نگرانی‌هایشان را مطرح می‌کنند یا قدرت شرکت‌ها را به چالش می‌کشند. من عمیقاً به جلوگیری از این اتفاق اهمیت می‌دهم.»

حتما بخوانید :

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا