zoomit

گوگل چگونه دوربین گوشی‌هایش را در آزمایشگاهی مخفی بررسی می‌کند؟ [تماشا کنید]

گوگل چگونه دوربین گوشی‌هایش را در آزمایشگاهی مخفی بررسی می‌کند؟ [تماشا کنید]

بسیاری از برندهای گوشی‌ساز با اعمال تنظیمات اختصاصی برای تست دوربین سعی دارند عملکرد عکاسی و فیلم‌برداری را به بهترین شکل روی محصولاتشان ارائه دهند. به‌ندرت پیش می‌آید که نگاهی نزدیک به این امکانات داشته باشیم، اما حالا گوگل پرده از راز آزمایشگاه تست دوربین خود برداشته است.

وب‌سایت CNET از مرکز تست دوربین گوگل بازدید کرده و غول فناوری در این بخش، رویکردی کاربردی‌ برای صحنه‌های تست دوربین در پیش گرفته است. گوگل صحنه‌هایی شبیه به یک کافه و اتاق نشیمن را به‌نمایش می‌گذارد که برای تست قابلیت‌های Night Sight Video و Video Boost در پیکسل ۸ پرو و مقایسه‌ی آن با پیکسل ۷ پرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در تست دوربین گوگل، شدت نور و دمای رنگ در صحنه‌های کافه و اتاق نشیمن قابل‌ کنترل است و دوربین‌های پیکسل در طیف گسترده‌ای از محیط‌های داخلی آزمایش می‌شوند.

ایزاک رینولدز، مدیر محصول گروه دوربین گوشی گوگل می‌گوید: «صحنه‌های ساده‌ی روزمره مانند شام‌ در محیط‌های کم‌نور یا عصرهای رمانتیک، برای دوربین‌ها بسیار چالش‌برانگیز هستند.» او به چالش‌هایی مثل انتخاب سوژه برای فوکوس در صحنه و همچنین اطمینان از اینکه سوسو زدن شمع، تأثیری روی نوردهی ویدیو نداشته باشد، اشاره کرد.

گوگل همچنین نحوه‌ی تست بازتولید رنگ را برای حالت Video Boost به‌نمایش گذاشت. در این آزمایش، چند نفر در حال بازی در اتاقی با نور ترکیبی دیده می‌شدند.

گوگل می‌گوید سخت‌افزار دوربین گوشی‌هایش را نیز در تست‌های خود بررسی می‌کند. آن‌ها از گریسی در اجزای دوربین گوشی‌های خود استفاده می‌کنند تا از کارکرد روان مکانیزم‌های مختلف اطمینان حاصل شود. این شرکت خاطرنشان می‌کند که گریس مورد استفاده در اجزای دوربین می‌تواند پس‌ از قرار گرفتن گوشی در موقعیت ثابت، در یک ناحیه جمع شود و در نتیجه مشکلاتی در فوکوس و عکاسی ایجاد کند و چنین ناهماهنگی‌هایی را هم با انجام تست‌های مختلف از بین می‌برد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا