zoomit

گوگل قابلیت‌های جدیدی برای گفت‌وگوی طبیعی‌تر و آسان‌تر با دستیار اسیستنت ارائه خواهد داد

گوگل قابلیت‌های جدیدی برای گفت‌وگوی طبیعی‌تر و آسان‌تر با دستیار اسیستنت ارائه خواهد داد

اولین تغییری که گوگل در دستیار صوتی اسیستنت اعمال کرده است، ساده‌تر کردن مکالمه با نگاه به دوربین داخلی دستگاهی مثل Nest Hub و صحبت با دستیار بدون استفاده از عبارت Hey Google است. این قابلیت اواخر هفته‌ی جاری برای کاربرانی که Nest Hub Max خود را با دستگاه اندروید جفت کنند، ارائه خواهد شد و کاربران iOS نیز چند هفته‌ی دیگر می‌توانند به این ویژگی جدید دسترسی داشته باشند.

به گزارش Techcrunch، قابلیت جدید دیگری که گوگل در اسیستنت ارائه کرده است، پشتیبانی گسترده از عبارت‌های سریع است؛ این یعنی امکان استفاده از یک عبارت سریع برای پاسخ‌دادن به تماس تلفنی، خاموش کردن چراغ‌ها یا سؤال درمورد وضعیت آب‌وهوا بدون نیاز به استفاده از کلمه‌ی Hey Google دردسترس کاربران خواهد بود. علاوه‌براین حتی می‌توانید بدون گفتن Hey Google یک تایمر تنظیم کنید. گوگل خاطرنشان می‌کند این قابلیت یک گزینه‌ی اختیاری است و از ویژگی تطبیق صدای این شرکت استفاده می‌کند؛ امکانی که درحال‌حاضر در Nest Hub دردسترس است.

قابلیت های جدید اسیستنت برای درک بهتر گفت و گو با کاربر

غول جستجوی اینترنت درنهایت تغییراتی در نحوه‌ی پردازش درخواست‌های کاربر توسط دستیار اسیستنت ایجاد می‌کند تا بتواند هدف او را بهتر درک کند. به‌عنوان مثال دستیار اسیستنت هنگام درخواست‌های کاربر، حالت‌هایی مثل مکث‌های کوچک میان صحبت‌ها یا فکر کردن وی را درک خواهد کرد.

دستورات پاسخ دهی سریع در گوگل اسیستنت

نینو توسکا، مدیر محصول تیم Google Speech و گوگل اسیستنت می‌گوید:

وقتی مکالمات واقعی را ارزیابی کنیم، متوجه می‌شویم که این مکالمه‌ها مملو از تفاوت‌های ظریف است. مردم هنگام صحبت کردن وقفه‌های زمانی بین حرف‌های خود دارند و گاهی میان صحبت، مکث می‌کنند که این موارد میان دو انسان بسیار طبیعی است زیرا این رفتارها مانع درک منظور شخص مقابل نخواهد شد. ما در تلاش هستیم تا این نوع رفتارهای طبیعی را به دستیار اسیستنت بیاوریم تا کاربر مجبور نباشد پیش از مطرح کردن درخواست خود، فکر کند یا دستور را از قبل در ذهن خود مرور کند تا اطمینان حاصل شود که همه‌ی کلمات درست بیان شوند. ما می‌خواهیم دستیار اسیستنت درکی شبیه انسان در مکالمات داشته باشد و کاربر به‌روشی طبیعی‌تر با آن تعامل برقرار کند.

در زبان طبیعی در گوگل اسیستنت

متأسفانه این قابلیت هنوز در مرحله‌ی توسعه است اما انتظار می‌رود اوایل سال ۲۰۲۳ ارائه شود. گوگل همیشه در رویداد I/O، نوآوری‌های آینده خود را معرفی می‌کند و حتی احتمال دارد برخی از این نوآوری‌ها هرگز به‌طور عمومی دردسترس قرار نگیرند، بنابراین باید منتظر بمانیم تا ببینیم این ویژگی جدید در گوگل اسیستنت سرانجام دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر.

به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد این سه قابلیت جدید، ویژگی‌های بسیار ارزشمندی به مجموعه قابلیت‌های دستیار صوتی اسیستنت اضافه کند. گفتن عبارت Hey Google برای فعال کردن دستیار صوتی گوگل درحال قدیمی‌تر شدن است که این مورد کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. درهرحال‌، جاه‌طلبی‌های گوگل در استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در محصولات مختلف این شرکت ازجمله دستیار صوتی اسیستنت بسیار جذاب است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا