zoomit

گوگل بهینه‌سازی اپلیکیشن‌ها برای اجرای بهتر در تبلت‌های اندرویدی را اولویت قرار می‌دهد

گوگل بهینه‌سازی اپلیکیشن‌ها برای اجرای بهتر در تبلت‌های اندرویدی را اولویت قرار می‌دهد

چندین ماه است که گوگل در مورد اندروید ۱۲L، ‌نسخه‌ی آتی سیستم‌عامل خود که بر عملکرد بهتر در دستگاه‌هایی دارای صفحه‌ی بزرگ‌تر مانند تبلت‌ها و تلفن‌های تاشو تمرکز دارد، صحبت می‌کند. تاکنون، بیشتر این تغییرات روی اصلاح رابط کاربری متمرکز بوده است، اما در Google I/O، این شرکت اطلاعاتی در مورد عملکرد بهتر اپ‌ها در صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر نیز به اشتراک گذاشت.

براساس گزارش انگجت، گوگل می‌گوید بیش از ۲۰ اپلیکیشن آن برای تبلت‌ها طراحی و بهینه‌سازی خواهند شد. این امر به‌طور خودکار رابط اندروید را بسیار مفیدتر می‌کند. از جمله‌ی آن اپ‌ها می‌توان به یوتیوب موزیک، گوگل مپس و Messages اشاره کرد. صفحه‌ی پخش یوتیوب موزیک بازطراحی شده و اکنون از فضای اضافی صفحه استفاده می‌کند. همچنین به Messages نمای چندستونی جدیدی اضافه شده است که توانایی پرش سریع بین مکالمات مختلف را به کاربر ارائه می‌دهد. گوگل می‌گوید اپ‌های شخص ثالث مانند فیسبوک، تیک‌تاک و زوم نیز به‌زودی به‌روز خواهند شد تا برای نمایشگرهای بزرگ نیز بهینه شوند. اگر شرکت مذکور بتواند توسعه‌دهندگان بزرگ بیشتری را جذب کند، اکوسیستم تبلت اندروید بسیار بهتر از گذشته خواهد شد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • گوگل ویژگی My Ad Center را برای مدیریت تبلیغات معرفی کرد

گوگل همچنین می‌گوید در‌حال‌حاضر ۲۷۰ میلیون کاربر فعال از دستگاه‌هایی با صفحه‌نمایش بزرگ استفاده می‌کنند، بنابراین تعداد قابل توجهی از افراد می‌توانند فوراً از این به‌روز‌رسانی‌ها استفاده کنند. درضمن، گوگل پلی در حال طراحی بخش جدیدی است که اپلیکیشن‌های ساخته‌شده برای تبلت‌ها را برجسته می‌کند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا