zoomit

گوگل بار دیگر به‌دلیل عدم پذیرش RCS از اپل انتقاد کرد

گوگل بار دیگر به‌دلیل عدم پذیرش RCS از اپل انتقاد کرد

گوگل در رویداد Made By Google 22 خود از اپل درخواست کرد برای ارسال بهتر پیام‌های متنی از فناوری RCS پشتیبانی کند. البته غول جستجوی اینترنت به‌طور مستقیم به اپل اشاره نکرد اما توضیحات این شرکت به‌وضوح منظور آن را نشان می‌دهد.

برایان راکوفسکی از گوگل طی رویداد این شرکت گفت:

وقتی صحبت از پیام‌های متنی به‌میان آید، پیکسل از RCS برای اشتراک‌گذاری رسانه‌ها و رمزنگاری سرتاسری بهره می‌برد. این فناوری درواقع استاندارد صنعتی مدرن پیام‌رسانی است که درحال‌حاضر بیشتر شرکت‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند. امیدواریم همه‌ی سازندگان گوشی‌های هوشمند با پذیرش این پروتکل، به بهتر شدن ارسال پیام‌های متنی کمک کنند.

فناوری RCS

مقاله‌ی مرتبط:

  • حواشی بین گوگل و اپل بر سر حباب‌های سبز آی‌مسیج همچنان ادامه دارد

گوگل اخیراً برای پذیرش RCS که نسبت به استانداردهای SMS و MMS پیشرفت‌های درخورتوجهی ارائه می‌دهد، روی اپل تأثیر گذاشته است. هیروشی لاکهایمر، معاون این شرکت از اپل به‌دلیل استفاده نکردن از این راهکار انتقاد کرده و می‌گوید که تجربه‌ی کاربری را برای مشتریان خود محدود کرده است.

به‌نظر می‌رسد اپل تاکنون اهمیتی به RCS نداده است. با وجود این‌که گوگل طی سال‌های گذشته بارها روی این فناوری تأکید داشته است، اما اپل همچنان از پذیرش استاندارد مذکور خودداری می‌کند. یکی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس Code ۲۰۲۲ ابراز تأسف کرد که نمی‌تواند برای مادرش که از یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کند، ویدئو ارسال کند و تیم‌کوک درپاسخ به او گفت: «برای مادرت یک آیفون بخر».

iMessage همچنان یک تمایز مهم و حیاتی برای اپل محسوب می‌شود و مشکل حباب سبز را رفع نخواهد کرد زیرا انجام این کار روی فروش آیفون تأثیر دارد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا