zoomit

گلکسی S23 و شیائومی ۱۳ پرو در یک روز دو بار هک شدند!

گلکسی S23 و شیائومی ۱۳ پرو در یک روز دو بار هک شدند!

اخیراً مسابقه‌ای در تورنتو برگزار شد تا هکرها و پژوهشگرهای خلاق فناوری درکنار هم رقابت کنند و آسیب‌پذیری دستگاه‌های مختلف را بیابند. گلکسی S23 در این مسابقه، طی یک روز دو بار هک شد و این موضوع کمی نگران‌کننده‌ است؛ زیرا نشان می‌دهد این گوشی درمقابل خطر هک چندان ایمن نیست.

در این مسابقه، گوشی‌های پیکسل ۷ و آیفون ۱۴ و شیائومی ۱۳ پرو نیز آزمایش شدند و با یکدیگر رقابت کردند. گوشی پیکسل ۷ گوگل و آیفون ۱۴ اپل سربلند بیرون آمدند و آزمون هک را با موفقیت پشت‌سر گذاشتند؛ اما شیائومی ۱۳ پرو مانند گلکسی S23 قربانیِ دو بار هک شد.

قوانین مسابقه بدین‌شکل بود که شرکت‌کنندگان باید گوشی‌ها را با استفاده از وای‌فای و NFC و بلوتوث به‌خطر می‌انداختند؛ درحالی‌که همه‌ی گوشی‌ها آخرین نسخه‌ی وصله‌ی امنیتی را نصب کرده بودند.

برگزارکنندگان این رقابت به هکرها برای کشف آسیب‌پذیری دستگاه‌های مختلف جوایزی را اهدا کردند و سپس آسیب‌پذیری‌ها مستند شدند تا راه‌حلی برای آن‌ها اندیشیده شود.

اگرچه خبر هک‌شدن آسان گلکسی S23 شاید در ابتدا ترسناک به‌نظر برسد، برگزاری چنین مسابقاتی بسیار مهم است؛ زیرا به بهبود امنیتی گوشی‌‌ها کمک بسیاری می‌کند. سازندگان موبایل اکنون می‌توانند مشکلات شناسایی‌شده در محصولاتشان را به‌آسانی رفع کنند.

بااین‌حال، با‌توجه‌به قیمت گلکسی S23 و قیمت شیائومی ۱۳ پرو، کاربران حق دارند که بدانند چنین آسیب‌پذیری‌های امنیتی‌ای چرا وجود دارند و چه زمانی برطرف می‌شوند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا