zoomit

ویندوز ۱۱ بیش‌ از ۴۰۰ میلیون نفر کاربر فعال دارد

ویندوز ۱۱ بیش‌ از ۴۰۰ میلیون نفر کاربر فعال دارد

وب‌سایت ویندوز سنترال در گزارشی اختصاصی به‌نقل از اسناد داخلی مایکروسافت می‌نویسد که تعداد دستگاه‌های فعال ماهانه‌ی ویندوز ۱۱ از مرز ۴۰۰ میلیون عبور کرده است. مایکروسافت در آن اسناد پیش‌بینی کرده است که دستگاه‌های فعال ویندوز ۱۱ تا اوایل سال ۲۰۲۴ با رشد ثابت به نیم‌میلیارد برسد.

مایکروسافت سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ را دو سال پیش منتشر کرد و دستیابی به ۴۰۰ میلیون دستگاه فعال ماهانه در این بازه‌ی زمانی، اتفاقی هیجان‌انگیز برای ردموندی‌ها است. گفتنی است که میزان استقبال از ویندوز ۱۱ بسیار کمتر از ویندوز ۱۰ بوده است؛ چراکه ویندوز ۱۰ پس از حدوداً یک سال به ۴۰۰ میلیون دستگاه فعال دست پیدا کرد و تا سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‌ها را به یک‌میلیارد رساند.

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به‌عنوان به‌روزرسانی رایگان برای تمامی کامپیوترها و لپ تاپ های مجهز به ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ منتشر کرد. در آن زمان، گفته شد که بازه‌ی ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ فقط یک سال است تا کاربران به به‌روزرسانی سیستم‌عامل ترغیب شوند.

نکته‌ی مهم دیگر اینکه ارتقا از ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ به ویندوز ۱۰ تحولات زیادی در کامپیوتر اعمال می‌کرد؛ اما این گفته چندان برای مهاجرت از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ صدق نمی‌کند. ویندوز ۱۱ پیش‌نیاز سخت‌گیرانه‌ای برای مشخصات سخت‌افزاری در نظر گرفت تا بسیاری از کاربران خصوصاً در ایران نتوانند آن را نصب کنند. این موضوع شدیداً رشد ویندوز ۱۱ را تحت‌تأثیر قرار داد.

در نتیجه‌ی شرایط بازار، مایکروسافت پیش‌بینی‌های منطقی برای روند رشد سیستم‌عامل جدیدش انجام داد. ویندوز سنترال می‌گوید که ویندوز ۱۱ دو سال پس از انتشار، توانسته است بارها فراتر از انتظارات مایکروسافت ظاهر شود. یکی از عوامل تأثیرگذار روی رشد ویندوز ۱۱ تسریع روند انتشار به‌روزرسانی‌های جدید بوده است.

دو سال پس از انتشار ویندوز ۱۱، اکنون همه‌ی نگاه‌ها به مایکروسافت خیره است تا از ویندوز ۱۲ پرده‌برداری کند. شایعه‌های ضدونقیض می‌گویند که ویندوز ۱۲ سال آینده‌ی میلادی با تمرکز ویژه بر هوش مصنوعی از راه می‌رسد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا