zoomit

واکنش آمریکا به پیشرفت هواوی: دور جدید تحریم در راه است

واکنش آمریکا به پیشرفت هواوی: دور جدید تحریم در راه است

هواوی با عرضه‌ی گوشی‌های سری میت ۶۰ مجهز به پردازنده Kirin 9000s، به سرتیتر رسانه‌های فناوری سرتاسر جهان تبدیل شد. این شرکت با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا موفق شد جدیدترین گوشی هشمند سری میت را با تراشه‌های ۵G ساخت چین عرضه کند و همین موضوع باعث شد نگرانی‌های زیادی برای ایالات‌ متحده ایجاد شود.

رویترز ادعا می‌کند که دولت بایدن اکنون به‌دنبال اجرای دور جدیدی از تحریم‌ها برای جلوگیری از صادرات تراشه به چین است و این محدودیت‌ها شامل شرکت‌هایی می‌شود که تاکنون در فهرست سیاه آمریکا حضور نداشتند.

یکی از مقام‌های آمریکایی اعلام کرده است که تراشه‌های هوش مصنوعی هدف اصلی دور جدید تحریم‌های این کشور علیه چین خواهد بود. براساس گزارش‌های اخیر، ایالات‌ متحده ممنوعیت‌های آتی صادرات تراشه‌های خود به چین را براساس پارامترهای فنی و با هدف قراردادن طیف وسیع‌تری از پردازنده‌های هوش مصنوعی اعمال خواهد کرد.

محدودیت‌های جدید آمریکا علیه چین شامل تراشه‌های جدیدی طراحی‌شده برای دستگاه‌های الکترنیکی مصرفی نخواهد بود؛ البته شرکت‌های تراشه‌ساز مستقر در آمریکا باید هنگام تکمیل سفارش‌های بهترین محصولات خود برای ارسال به شرکت‌های مستقر در چین، وزارت بازرگانی ایالات‌ متحده را مطلع کنند. این سازمان سفارش‌ها را بررسی می‌کند و نهایتاً تصمیم می‌گیرد که آیا صادرات تراشه‌ی مدنظر برای امنیت ملی، تهدید محسوب می‌شود یا خیر.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا