zoomit

هشدار جدی خالق ChatGPT: هوش مصنوعی بسیاری از شغل‌ها را نابود می‌کند

هشدار جدی خالق ChatGPT: هوش مصنوعی بسیاری از شغل‌ها را نابود می‌کند

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI که از پیشروان هوش مصنوعی در جهان محسوب می‌شود هشدار داده است که پیشرفت‌های این حوزه می‌تواند به از دست رفتن شغل بسیاری از مردم منجر شود.

از نظر آلتمن، از دست دادن شغل‌ها، آسیبِ اجتناب‌ناپذیر روی کار آمدن فناوری‌های انقلابی است. بنیان‌گذار OpenAI در کنفرانس وال‌استریت ژورنال اعلام کرد هر ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال، نیمی از مشاغل مردم به‌تدریج از بین می‌رود. او می‌گوید:

گفتن این موضوع به مردم که پیشرفت فناوری، شغل آن‌ها را خواهد گرفت اصلاً آسان نیست. از طرفی اعتراف آلتمن به استفاده از هوش مصنوعی به‌جای بسیاری از مشاغل انسانی جالب به‌نظر می‌رسد زیرا او چنین اتفاقی را بد نمی‌داند.

بااین‌حال آلتمن در بخشی از صحبت‌هایش اعلام کرد باید واقعاً کاری درمورد استفاده از هوش مصنوعی به‌جای نیروی‌ کار انسانی انجام دهیم. خالق ChatGPT می‌گوید:

شاید منظور آلتمن از در کنار یکدیگر بودن این است که میلیاردها نفر را به استفاده از ChatGPT ترغیب کند.

آلتمن نشان داده که نظراتش درمورد هوش مصنوعی، متناقض هستند. او گاهی از فناوری که خودش توسعه داده می‌ترسد و ازطرف دیگر اطمینان دارد در نهایت افراد فقیر باید بتوانند به‌جای پزشک واقعی به مشاور پزشکی مبتنی‌بر هوش مصنوعی مراجعه کنند. البته نظر او درمورد موضوع از دست رفتن مشاغل به‌واسطه‌ی هوش مصنوعی، هیچ تغییری نکرده است و به چنین اتفاقی باور دارد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا