zoomit

هزینه ساخت پردازنده A17 Pro از Snapdragon 8 Gen 2 کمتر است

هزینه ساخت پردازنده A17 Pro از Snapdragon 8 Gen 2 کمتر است

A17 Pro اولین تراشه‌ی ۳ نانومتری اپل محسوب می‌شود که درحال‌حاضر، فقط روی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده و با لیتوگرافی پیشرفته‌ی TSMC تولید شده است. پیشرفته‌هایی که این سیستم-روی-چیپ جدید درمقایسه‌با A16 Bionic ارائه می‌دهد، باعث شده است تا افزایش قیمت آن منطقی به‌نظر برسد.

طبق جدیدترین تخمین‌ها، ساخت A17 Pro درمقایسه‌با A16 Bionic تا ۲۷ درصد برای اپل گران‌تر تمام می‌شود و نکته‌ی جالب‌تر اینکه سیستم-روی-چیپ جدید کوپرتینویی‌ها همچنان ارزان‌تر از Snapdragon 8 Gen 2 کوالکام است.

برآوردهای قبلی Nikkei نشان می‌دهد که تولید A16 Bionic برای اپل ۱۱۰ دلار هزینه دربر داشته است؛ درحالی‌که تولید هر واحد A17 Pro برای این شرکت ۱۳۰ دلار هزینه دارد. این احتمال وجود دارد که سازنده‌ی آیفون موفق شده است با افزایش حجم سفارش‌ها، هزینه‌ی ساخت پردازنده جدیدش را تاحدممکن کاهش دهد.

ناگفته نماند که میزان تقاضا برای آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس بسیار زیاد است و همین موضوع باعث می‌شود اپل با ارسال سفارش‌های بزرگ‌تر برای ساخت A17 Pro، تا حدودی در هزینه‌های ساخت این تراشه صرفه‌جویی کند.

نکته‌ی جالب اینکه طبق تخمین‌ها، قیمت ۱۳۰ دلاری A17 Pro همچنان از Snapdragon 8 Gen 2 ارزان‌تر است. درواقع، شرکای کوالکام برای استفاده از این تراشه ۱۶۰ دلار پرداخت می‌کنند و قطعاً عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت گوشی شرگت‌های مختلف است.

در بخش دیگری از گزارش Nikkei آمده است که هزینه‌ی تولید هر واحد آیفون ۱۵ پرو مکس برای اپل حدود ۵۵۸ دلار است و این یعنی A17 Pro سهم نسبتاً کمی از قیمت آیفون را به‌ خود اختصاص داده است.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا