zoomit

هاوینگ چهارم بیت کوین انجام شد؛ حالا چه می‌شود؟

هاوینگ چهارم بیت کوین انجام شد؛ حالا چه می‌شود؟

چهارمین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد؛ رویدادی که هر چهار سال یک‌بار رخ می‌دهد و علاقه‌مندان به رمزارز برای آن هیجان زیادی دارند.

با کامل‌شدن هاوینگ، پاداش استخراج هر بلاک جدید در شبکه‌ی بیت کوین از ۶٫۲۵ به ۳٫۱۲۵ واحد کاهش پیدا کرد و در نتیجه، میزان عرضه‌ی روزانه‌ی بیت کوین نیز به نصف کاهش یافته و از ۹۰۰ واحد اکنون به حدود ۴۵۰ واحد رسیده است.

روند کاهش پاداش‌ استخراج بیت کوین تا سال ۲۱۴۰، یعنی زمانی‌ که آخرین بیت کوین استخراج شود، ادامه خواهد داشت.

هاوینگ چهارم بیت کوین تکمیل شد

چهارمین هاوینگ که در بلاک ۸۴۰,۰۰۰ بیت کوین رخ داد، به‌دلیل تأثیر این رویداد بر نوسانات قیمتی پادشاه رمزارزها اهمیت دارد. در گذشته هربار با این اتفاق شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین بوده‌ایم.

درواقع با کاهش عرضه‌ی بیت کوین، ارزش توکن‌های باقی‌مانده برای استخراج افزایش می‌یابد و این موضوع باعث می‌شود بیت کوین برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر شود.

آثار هاوینگ بر قیمت بیت کوین

به‌نوشته‌ی Cryptopotato، افزایش علاقه به بیت کوین در آستانه‌ی هر هاوینگ، با جابه‌جایی حجم زیادی از بیت کوین‌ها به آدرس‌ هولدرهای بزرگ این رمزارز کاملاً مشهود است.

هاوینگ سرعت گسترش عرضه‌ی بیت کوین را کند می‌کند و درآمد استخراج‌کنندگان بیت کوین را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و این اتفاق می‌تواند به کاهش موقت سختی شبکه‌ی بیت کوین منجر شود؛ زیرا ماینرهایی که از سخت‌افزار قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، احتمالاً این کار را به‌دلیل بازدهی پایین درآمدزایی، متوقف خواهند کرد.

هاوینگ به‌عنوان سد دفاعی دربرابر کاهش دائمی ارزش ارزهای فیات طراحی شده است. ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، در بخشی از توضیحات مربوط به هاوینگ می‌گوید:

«مشکل اصلی با ارزهای رایج، اعتمادی است که برای کارکرد آن‌ها نیاز داریم. باید به بانک مرکزی اعتماد کرد که ارزش پول را کاهش ندهد، اما تاریخچه‌ی ارزهای فیات نقض این اعتماد را نشان می‌دهد.»

بیت کوین از زمان تولدش راه درازی را پیمود و اخیراً معرفی صندوق‌های قابل‌ معامله‌ در بورس (ETF)، دسترسی به بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران راحت‌تر کرده و جذابیت و پذیرش آن را در محافل مالی سنتی افزایش داده است.

مقاله‌های مرتبط

احتمال دارد با چهارمین هاوینگ بیت کوین، بزرگان این بازار برخلاف انتظار عموم نسبت‌ به انباشت سودهای خود اقدام کنند و قبل‌ از هر نوع حرکت صعودی، شاهد اصلاح عمیق‌تر در بازار باشیم.

از طرفی بسیاری از کارشناسان انتظار دارند تأثیر هاوینگ بر افزایش قیمت بیت کوین در درازمدت رخ دهد و این یعنی نباید انتظار افزایش سریع قیمت پادشاه رمزارزها را طی روزهای آینده داشته باشیم.

این مقاله حاوی توصیه‌ی اقتصادی نیوزلن نیست. خطر از‌‌دست‌‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری‌‌‌ای وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خودش تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت آن را بر‌‌عهده بگیرد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا