zoomit

نماینده مجلس: فیلترینگ اینستاگرام باعث رونق بازار فروش VPN‌ شده است

نماینده مجلس: فیلترینگ اینستاگرام باعث رونق بازار فروش VPN‌ شده است

نوری در گفت‌وگو با ایلنا در روز شنبه به هزینه‌هایی که افزایش خرید و دانلود فیلترشکن‌ها بر دوش مردم می‌گذارد اشاره و تأکید کرد تاکنون ثابت شده که فیلتر کردن اهدافی را که سیاستگذاران در پی آن هستند محقق نمی‌کند. او به‌عنوان یکی از مخالفان طرح صیانت اعلام کرد امیدوار است طرح صیانت را عملیاتی نکنند چراکه قطعاً نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد:

ما در ماه‌های اخیر شاهد کندی سرعت اینترنت،‌ دانلود و آپلود و کاهش دسترسی‌ها بودیم که امیدواریم برطرف شود و می‌گوییم کاری کنند که مردم به طرف فیلتر‌شکن‌ها و VPN‌ها نروند تا هزینه‌ها افزایش پیدا نکند. من نمی‌دانم یک عده چه سودی در فیلترشکن‌ها و VPN‌ها دارند که دوست دارند همه چیز فیلتر شود تا فروش داشته باشند؛ نباید این کار را با مردم کرد؛ چراکه به مصحلت نیست. معتقدم اینترنت و شبکه‌های مجازی باید به حالت قبلی بازگردند و حتی‌المقدور آن‌چه که هست از نظر دسترسی، پهنای باند و سرعت بهتر شود.

براساس برخی از منابع آماری، استفاده از فیلترشکن بین مردم تا ۳ هزار درصد رشد داشته. به‌تازگی سپیده حبیبی عضو هیات مدیره کسب‌وکارهای اینترنتی گردش مالی VPN‌‌ها در ایران را ماهیانه ۵۰ میلیارد تومان و سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا