مديريت ICT

موج اخراج کارمندان به HP هم رسید

موج اخراج کارمندان به HP هم رسید

هیولت پاکارد در بیانیه‌ای اعلام کرد درآمد ناخالص این شرکت در سال مالی منتهی به اکتبر ۲۰۲۳، سه دلار و۲۰ سنت تا سه دلار و ۶۰ سنت به ازای هر سهم خواهد بود. تحلیلگران به طور متوسط درآمد این شرکت را سه دلار و ۶۱ سنت به ازای هر سهم پیش بینی کرده اند. جریان نقدی آزاد حدود ۳.۲۵ میلیارد دلار خواهد بود که کمتر از برآوردهاست.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، انریکه لورس، مدیرعامل هیولت پاکارد در مصاحبه‌ای گفت: در این پیش بینی، کاهش ۱۰ درصدی فروش رایانه در این سال مالی فرض گرفته شده است. هیولت پاکارد که عمده درآمدش از فروش رایانه است، با رکود تقاضا برای رایانه شخصی روبرو شده است. این رکود با تقاضای کمتر برای محصولات مصرفی آغاز شد و اکنون به مشتریان تجاری گسترش پیدا کرده زیرا شرکتها در حال کاهش کارکنان و محدود کردن سرمایه گذاری فناوری هستند.

شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرده است فروش جهانی رایانه شخصی در سه ماهه سوم، تقریبا ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند که بزرگترین کاهش از زمان آغاز رصد این آمار در اواسط دهه ۱۹۹۰ است. شرکت دِل که ۵۵ درصد درآمدش از فروش رایانه شخصی است، روز دوشنبه چشم انداز ضعیفی از سه ماهه جاری ترسیم و اعلام کرد بعضی از مشتریان خرید در کوتاه مدت را متوقف کرده اند.

لورس گفت: هیولت پاکارد برای مدیریت هزینه‌ها، حداکثر ۱۰ درصد از ۶۱ هزار کارمندی که در سطح جهانی دارد را ظرف سه سال آینده تعدیل خواهد کرد.

طبق بیانیه هیولت پاکارد، این شرکت یک میلیارد دلار هزینه بازسازی خواهد داشت و حدود ۶۰ درصد این هزینه در سال مالی ۲۰۲۳ خواهد بود که ماه جاری آغاز شد. برنامه هیولت پاکارد صرفه جویی سالانه ۱.۴ میلیارد دلار تا پایان سال مالی ۲۰۲۵ است.

ارزش سهام هیولت پاکارد روز سه شنبه حدود یک درصد رشد کرد و در ۲۹.۳۸ دلار بسته شد. ارزش سهام این شرکت امسال ۲۲ درصد افت کرده است.

شرکت‌های فناوری متعدد طی هفته‌های اخیر برنامه کاهش کارکنانشان را اعلام کرده اند. متا پلتفرمز و آمازون هر کدام حذف حدود ۱۰ هزار موقعیت شغلی را آغاز کرده اند و توییتر بیش از نیمی از ۷۵۰۰ کارمندش را اخراج کرده است. شرکت سخت افزاری “سیگیت تکنولوژی هولدینگز” حذف حدود ۳۰۰۰ موقعیت شغلی را اعلام کرده است و “سیسکو سیستمز” هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد شمار نامشخصی از موقعیت‌های شغلی را حذف کرده و دفاترش را تعطیل کند.

هیولت پاکارد که چاپگر هم تولید می‌کند، به دنبال سرمایه گذاری در خطوط جدید کسب و کار مانند خدمات اشتراکی است. لورس گفت: این شرکت اشتراکهای جوهر عرضه می‌کند و برنامه‌های عرضه محصولات دیگر مانند کاغذ چاپگر و رایانه را بررسی خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد سه ماهه چهارم مالی هیولت پاکارد، ۱۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴.۸ میلیارد دلار رسید که اندکی بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود ناخالص این شرکت ۸۵ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از برآوردها بود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا