zoomit

مدیر عامل بایننس با شرط شفاف‌سازی بیشتر، از جامعه Terra حمایت می‌کند

مدیر عامل بایننس با شرط شفاف‌سازی بیشتر، از جامعه Terra حمایت می‌کند

Changpeng Zhao مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بایننس، به‌تازگی ایده‌ی هاردفورک بلاک چین Terra را به‌عنوان ابزاری برای احیای اکوسیستم‌های LUNA و UST که زمای بسیار پررونق بودند، زیر سؤال برد. CZ در ادامه‌ی همین روند دیدگاه خود را درمورد مسیر اقدام مناسب برای پروژه‌های درحال سقوط در سراسر جامعه رمزارزها آشکار می‌کند.

به نوشته‌ی CoinTelegraph، مدیرعامل بایننس، درحالی‌که ایده‌ی اعتبارسنجی مبتنی‌بر هاردفورک برای Terra2 که شامل ارائه‌ی نسخه‌ی جدیدی از LUNA برای همه‌ی دارندگان براساس سهام قبل از سقوط بازار است، رد کرد و گفت این ایده کار نخواهد کرد. وی درعوض پیشنهاد کرد:

کاهش عرضه باید ازطریق سوزاندن انجام شود نه این‌که در تاریخ قدیمی فورک شود و همه‌ی افرادی که سعی کردند این توکن را نجات دهند رها کنیم. من LUNA یا UST هم ندارم و فقط نظرم این است.

CZ پیشنهاد کرد جامعه‌ی Terra ابتدا باید از ذخایر بیت کوین (BTC) خود برای بازخرید UST استفاده کند تا پیوندش احیا شود. او با اشاره به مشکلات بالقوه‌ی دوشاخه کردن Terra گفت:

ضرب کردن توکن‌های جدید و هاردفورک، ارزش ایجاد نمی‌کند.

بااین‌حال مدیرعامل بایننس، خرید مجدد و سوزاندن توکن‌ها را به‌عنوان روش‌های ایدئال برای احیای ارزش بازار توکن توصیه کرد. وی حمایت خود را از جامعه‌ی Terra اعلام و بر نیاز به شفاف‌سازی بیشتر از سوی این بلاک چین تأکید کرد که این مورد شامل جزئیات خاص مربوط به تراکنش‌های بلاک چین (شناسه‌ی تراکنش) همه‌ی وجوه است. CZ گفت:

امکان شکست‌ همیشه وجود دارد، اما زمانی‌که چنین اتفاق رخ داد، شفافیت بیشتر، ارتباط سریع و مسؤلیت‌پذیری در قبال جامعه بسیار اهمیت پیدا خواهد کرد.

CZ همچنین تصریح کرد که بایننس هیچ سرمایه‌گذاری فعالی در Terra نداشته و این شرکت هیچ دارایی UST ندارد و شایعات جاری در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال در توییتر درمورد علاقه‌ی بایننس به Terra را رد کرد و گفت:

آزمایشگاه‌های بایننس در سال ۲۰۱۸ حدود سه میلیون دلار در Terra سرمایه‌گذاری کرد و UST خیلی دیرتر از سرمایه‌گذاری اولیه‌ی ما ایجاد شد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • بنیان‌گذار Terra برای احیای مجدد این بلاک چین طرح توزیع مجدد توکن را پیشنهاد داد
  • دارندگان رمزارز لونا یک‌شبه به خاک سیاه نشستند؛ افت قیمت از ۸۵ دلار به زیر یک سنت

آزمایشگاه‌های بایننس، بازوی سرمایه‌گذاری این صرافی، در چهار سال گذشته در پروژه‌های متعددی سرمایه‌گذاری کرده است که به گفته‌ی CZ درجات مختلفی از موفقیت و شکست را شاهد بوده‌اند. مدیرعامل بایننس در پایان اشاره کرد که امیدوار است Terra بتواند خود را به روشی مناسب و معقول بازسازی کند. او در این مورد گفت:

صرف‌نظر از دیدگاه‌های شخصی من، یا راهکاری که درنهایت انتخاب شده است، ما همیشه اینجا خواهیم بود تا به هر نحوی که می‌توانیم از جامعه حمایت کنیم.

بایننس ازجمله اولین شرکت‌هایی بود که تجارت UST و LUNA را روی پلتفرم خود به حالت تعلیق درآورد زیرا اکوسیستم Terra مارپیچ مرگ خود را آغاز کرد. درنتیجه کاربران بایننس قادر به معامله‌ی جفت‌ارزهای LUNA/BUSD و UST/BUSD نبودند و فقط یک روز پس از اینکه اعتبارسنجی‌های بلاک چین Terra غیرفعال شد، خرید و فروش این توکن‌ها را متوقف کرد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا