zoomit

مدیرعملیات سرور پارس: فیلترینگ باعث شد تعداد مشتریان سرور مجازی بیشتر شود

مدیرعملیات سرور پارس: فیلترینگ باعث شد تعداد مشتریان سرور مجازی بیشتر شود

«پارس‌ هاست» زیرمجموعه «سرور پارس» با هویت بصری جدید وارد فعالیت در حوزه خدمات ابری شد. در نشست خبری رونمایی از برند جدید پارس‌ هاست، مدیر عملیات سرور پارس پس از مقدمه‌ای از فعالیت این شرکت در طول ۲۰ سال، از برخی از مشکلات حوزه هاستینگ سخن گفت.

علیرضا کتابی با اعلام اینکه تقریباً ماهی یک بار حمله سایبری به این مجموعه می‌شود گفت عمده این حملات از نوع DDOSS هستند و به دلیل نبود پهنای باند به طور کلی، مشکلات زیادی پیش می‌آورند: «یعنی قبل از اینکه ترافیک به سرورهای ما در دیتاسنتر برسد پهنای باندش پر شده است. در نتیجه دیتاسنتر مجبور می‌شود دسترسی به پهنای باند خارجی را قطع کند تا ترافیک کم شود و سایت‌ها دردسترس باشند.»

او همچنین به مشکلاتی چون قطعی برق و محدودیت اینترنت اشاره کرد که باعث شدند سیاست‌های این شرکت در مواردی تغییر کند: «تصمیم گرفتیم همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذاریم و کل بستر روی یک دیتاسنتر نباشد. ما با تمام دیتاسنترهای کشور از نظر اسمی داریم کار می‌کنیم و با این شیوه با مشکلات کنار می‌آییم. در آینده برنامه داریم که یک دیتاسنتر ابری راه‌اندازی کنیم.»

به گفته‌ی کتابی فیلترینگ باعث شد تعداد مشتریان این شرکت برای سرور مجازی بیشتر شود: «مشتریان نیاز به سروری داشتند که از طریق آن بتوانند سایت‌ها را باز کنند و این باعث شد مشتریان ما برای سرور مجازی افزایش پیدا کند.»

مدیرعملیات سرور پارس در مورد ارائه خدمات خارج از ایران گفت محدودیت‌های اینترنت و فیلترینگ باعث قطع ارتباط با خارج شد و شرکت‌ها را ناچار کرد همه خدماتشان را به داخل بیاورند: «اگر بستر پایداری وجود داشته باشد از نظر تخصصی محدودیتی برای ارائه خدمات به خارج از کشور نداریم. برای مثال افزایش نرخ دلار هم برنامه‌ریزی را برای ما دشوار می‌کند.»

به گفته شادی بابادی مدیر فروش و مارکتینگ این شرکت، این مجموعه نزدیک به ۱۰۰ هزار سایت را میزبانی کرده‌ است و بخشی از ارگان‌های دولتی، سازمان‌ها و بانک‌ها هم از خدمات آن استفاده می‌کنند. یکی از خدمات مهم این شرکت هم گواهینامه SSL است که ۱۲ سال است به بانک‌ها ارائه می‌شود.

به گفته کتابی، شرکت سرور پارس هاب اصلی مجموعه خواهد بود و زیرمجموعه‌های مختلف با برندها و خدمات مجزا خواهد داشت. پارس‌ هاست به عنوان یکی از این زیرمجموعه‌ها با رنگ و لعاب جدید رونمایی شد و سایت هم هفته آینده با تغییراتی به روز می‌شود.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا