zoomit

مایکروسافت به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ را به‌دلیل مشکل چاپگر روی برخی رایانه‌ها مسدود کرد

مایکروسافت به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ را به‌دلیل مشکل چاپگر روی برخی رایانه‌ها مسدود کرد

مایکروسافت هفته‌ی گذشته به‌رورزسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ (که با نام ۲۲H2 نیز شناخته می‌شود) را منتشر کرد. این آپدیت درحال‌حاضر باید برای بیشتر دستگاه‌هایی که ازقبل این سیستم‌عامل را اجرا می‌کنند دردسترس باشد. طبق‌معمول، در دستگاه‌های خاص برخی موارد حفاظتی وجود دارد که می‌تواند مشکلاتی در عملکرد آن ایجاد کند. غول فناوری مستقر در ردموند اکنون یک مشکل جدید را در این به‌روزرسانی تأیید کرده است که می‌تواند از کارکرد صحیح برخی چاپ‌گرها جلوگیری کند.

به‌گفته‌ی مایکروسافت، برخی از رایانه‌های شخصی احتمالاً با چاپگرهایی که از درایور کلاس IPP مایکروسافت یا درایور کلاس چاپ جهانی بهره می‌برند دچار مشکل خواهند شد. این چاپگرها برای شناسایی مجموعه‌ی کامل تنظیماتی که ارائه می‌دهند به اتصال نیاز دارند و اگر آن‌ها را بدون اتصال راه‌اندازی کنید، فقط امکان استفاده از تنظیمات پیش‌فرض را ارائه می‌دهند و در این شرایط بسیاری از ویژگی‌های این دستگاه‌ها مثل امکان چاپ رنگی، چاپ دوطرفه و تنظیمات سفارشی دیگر احتمالاً دردسترس نخواهد بود. بدین‌ترتیب مشکل مذکور چاپگرها را بی‌فایده خواهد کرد و به‌همین‌دلیل این مورد یک مشکل اساسی محسوب می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • مایکروسافت به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ را در برخی از کامپیوترهای مجهز به تراشه‌های اینتل مسدود کرد
  • امکانات جدید ویندوز ۱۱ سرانجام دلایل کافی برای ارتقا به این سیستم‌عامل را ارائه می‌دهند

مایکروسافت می‌گوید درحال‌کار روی به‌روزرسانی جدیدی است تا مشکل چاپگرها را در ویندوز ۱۱ برطرف کند اما تا آن زمان، انتشار آپدیت ۲۰۲۲ این سیستم‌عامل برای رایانه‌هایی که از درایورهای فوق استفاده می‌کنند، متوقف شده است. به گزارش XDA، اگر از چاپگرهای مبتنی‌بر این درایورها استفاده می‌کنید و قصد دارید ویندوز ۱۱ خود را به جدیدترین نسخه‌ی آن به‌روزرسانی کنید، باید ابتدا درایورهای چاپگر را از کامپیوتر خود حذف کنید و پس‌از آن با گذشت ۴۸ ساعت، آپدیت جدید در بخش به‌روزرسانی ویندوز شما نمایان خواهد شد.

اگر قبلاً به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اید و با مشکلاتی که در بالا اشاره شد مواجه هستید، توصیه‌ی مایکروسافت این است که با حذف درایورهای چاپگر و نصب مجدد آن‌ها، مشکل را برطرف کنید. این اقدام به شما اجازه می‌دهد بتوانید از چاپگر خود به‌طور عادی استفاده کنید. این شرکت همچنین به کاربران هشدار داده است که از ابزارهایی مثل دستیار به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ برای ارتقای اجباری به نسخه‌ی ۲۲H2 استفاده نکنند زیرا در این‌شرایط اگرچه امکان دارد آپدیت روی رایانه‌ی شما نصب شود، اما می‌تواند مشکلاتی در عملکرد دستگاه ایجاد کند که رفع آن‌ها کمی طول خواهد کشید.

شایان‌ذکر است اوایل ماه جاری شاهد انتشار به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز ۱۱ بودیم که مشکل ازکار افتادن چاپگرهای USB پس از راه‌اندازی مجدداً آن‌ها را برطرف کرد. بااین‌حال، مشکل اخیر در کارکرد چاپگرها روی این سیستم‌عامل، یک مورد کاملاً مجزا است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا