zoomit

مارک زاکربرگ در ویدئویی جدید هدست واقعیت مجازی جدید متا را نمایش داد

مارک زاکربرگ در ویدئویی جدید هدست واقعیت مجازی جدید متا را نمایش داد

مارک زاکربرگ روز گذشته در صفحه‌ی فیسبوک خود ویدئوی جدیدی منتشر کرد تا جزئیات اضافه‌ای درباره‌ی هدست واقعیت مجازی رده‌بالای متا ارائه دهد. در ویدئوی زاکربرگ طراحی ظاهری هدست VR جدید ناواضح است، اما دمویی از تجربه‌ی واقعیت ترکیبی این هدست ارائه می‌شود. براساس آنچه TechCrunch می‌نویسد هدست واقعیت مجازی متا فعلاً نام مشخصی ندارد، اما از کدنام Project Cambria استفاده می‌کند.

در ویدئوی منتشرشده توسط زاکربرگ می‌بینیم که دوربین‌های رنگی هدست متا لایه‌ای مجازی روی تصویر دنیای واقعی ایجاد می‌کنند. متا می‌گوید امیدوار است که هدست Project Cambria برای مصارفی غیر از تجربه‌ی بازی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. آنچه در ویدئوی زاکربرگ می‌بینیم، تجربه‌ای واقعیت مجازی به نام The World Beyond است که بیشتر شبیه بازی است.

هدست ۲۹۹ دلاری Quest 2 متا نیز دوربین‌هایی مشابه با هدست جدید دارد، اما این دوربین‌ها صرفاً تصویر سیاه‌و‌سفید ثبت می‌کنند درحالی‌که حسگرهای Cambria توانایی ثبت تصاویر رنگی را نیز دارند. هدست جدید متا به حسگری عمق‌سنج نیز مجهز است و به‌لطف آن می‌تواند آیتم‌های مجازی را به‌شکل دقیق‌تری روی تصویر دنیای واقعی نمایش دهد.

مقاله‌های مرتبط:

  • هدست بعدی متا Project Cambria از نوع واقعیت ترکیبی خواهد بود
  • رندرهای غیررسمی هدست واقعیت ترکیبی متا ظاهر کلی این محصول را نشان می‌دهند

درحال‌حاضر سؤالات زیادی پیرامون هدست واقعیت مجازی Cambria وجود دارد. متا تأکید می‌کند با هدستی «رده‌بالا» طرف هستیم و این یعنی احتمالاً قیمت بالایی برای آن شاهد خواهیم بود. متا محصولات VR خود را تا حد زیادی با ضرر فروخته است. شرکت تحت مدیریت مارک زاکربرگ توجه ویژه‌ای به متاورس دارد و هدست‌های VR نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند.

رسانه‌ی The Information مدتی پیش مدعی شد هدست جدید متا ۷۹۹ دلار قیمت دارد، با این‌‌حال فردی به نمایندگی از متا در واکنش گفت قیمت هدست به‌طرز قابل‌توجهی بیشتر خواهد بود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا