zoomit

لوازم جانبی جدید مایکروسافت استفاده از رایانه را برای افراد کم‌توان آسان‌تر می‌کنند

لوازم جانبی جدید مایکروسافت استفاده از رایانه را برای افراد کم‌توان آسان‌تر می‌کنند

مایکروسافت امروز مجموعه‌ای از لوازم جانبی تطبیق‌پذیر جدید برای افراد کم‌توان که نمی‌توانند از ماوس و کیبورد استاندارد استفاده کنند معرفی کرد. این لوازم جانبی به افرادی که معلولیت جسمی دارند اجازه می‌دهد راحت‌تر با رایانه کار کنند.

به گزارش Tomshardware، لوازم جانبی جدید مایکروسافت که قیمت آن‌ها هنوز اعلام نشده، در پاییز سال جاری میلادی عرضه خواهند شد. این محصولات شامل ماوس، هاب و چند دکمه‌ی مخصوص است. این لوازم جانبی جدید همگی بی‌سیم بوده و از باتری‌ قابل‌شارژ بهره می‌برند.

ماوس تطبیق‌پذیر مایکروسافت دو دکمه‌ی کوچک و یک چرخ اسکرول دارد که می‌توان با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی، روکشی با طول، ابعاد و شکل موردنیاز خود را ساخت. هر دوطرف این محصول کلیدی تعبیه شده است تا هم افراد راست‌دست و هم افراد چپ‌دست بتوانند بدون مشکل با آن کار کنند.

ماوس های تطبیق‌پذیر مایکروسافت

مایکروسافت همچنین مجموعه‌ای از دکمه‌های تطبیقی را معرفی کرده که می‌توان آن‌ها را به رایانه‌ی شخصی متصل کرد. دکمه‌های تطبیق‌پذیر مایکروسافت بی‌سیم هستند. البته هاب جدید این شرکت به درگاه ۳٫۵ میل‌متری مجهز شده است و از سه‌ نمایه بهره می‌برد تا بتوان از آن در دستگاه‌های مختلف استفاده کرد.

دکمه‌های تطبیق‌پذیر مایکروسافت شامل یک پد جهت (مثل صفحه‌ی کنترلر بی‌سیم Xbox Elite) با هشت ورودی است که می‌توان آن‌ها را برای انجام‌دادن دستورهای مختلف برنامه‌ریزی کرد. این شرکت همچنین از جوی‌استیک هشت‌طرفه‌ و دکمه‌ی دوگانه‌ی جدیدی رونمایی کرده که در دوجهت تکان می‌خورد. امکان ساخت روکش اختصاصی با چاپگر سه‌بعدی برای این دکمه‌ها نیز وجود دارد. غول فناوری مستقر در ردموند همچنین اعلام کرده است افراد می‌توانند بدنه‌ی موردنظر خود را با پرینتر سه‌بعدی بسازند تا بدین‌ترتیب از این دکمه‌ها متناسب با شرایط خاص خود استفاده کنند.

لوازم جانبی تطبیق‌پذیر مایکروسافت

لوازم جانبی تطبیق‌پذیر جدید مایکروسافت در آزمایشگاه فناوری فراگیر این شرکت طراحی و تولید شده‌اند. این آزمایشگاه در سال ۲۰۱۸ با همکاری تیم Xbox، کنترلر تطبیقی این کنسول را نیز طراحی کرده است.

دیو دیم، مدیر واحد طراحی دستگاه‌های مخصوص افراد ناتوان در مایکروسافت، در یک پست وبلاگی نوشت که آزمایشگاه جدید این شرکت درواقع سفارتی برای افراد دارای ناتوانی است و نه فضایی برای آن‌ها. در این آزمایشگاه جلساتی برای بحث و گفت‌وگو جهت ساخت محصولاتی متناسب با نیاز این افراد برگزار می‌شود.

لوازم جانبی تطبیق‌پذیر مایکروسافت

قابلیت‌های دسترسی‌پذیری مایکروسافت برای بازی، ویندوز و آفیس

مایکروسافت کانال توئیچ Xbox را براساس زبان اشاره‌ی آمریکایی و دنیایی به‌نام BuildAbility را برای افراد ناتوان و کم‌توان در ماین‌کرفت تبلیغ کرد که به دانش‌آموزان کمک می‌کند موانع دسترسی‌پذیری را درک کرده و آن را ازبین ببرند. علاوه‌براین دستورالعمل‌های دسترسی‌پذیری Xbox که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند از دردسترس بودن بازی‌های خود اطمینان حاصل کنند، بهترین شیوه‌ها را برای سلامت روان، وضوح و ابعاد متن ارائه می‌دهد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ کار با این سیستم‌عامل را برای کاربران کم‌توان آسان‌تر خواهد کرد
  • هشت برتری ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰

مایکروسافت همچنین اشاره‌ای دوباره به قابلیت‌هایی مثل Focus در ویندوز ۱۱ کرد که به کاهش عوامل حواس‌پرتی کمک می‌کند. علاوه‌براین قابلیت زیرنویس‌های زنده در سرتاسر این سیستم‌عامل به افراد ناشنوا یا کم‌شنوا کمک می‌کند تا محتوای روی صفحه را بهتر درک کنند. برخی از قابلیت‌های جدید مایکروسافت برای افراد ناتوان در بیلدهای اینسایدر ارائه شده‌اند و در به‌روزرسانی‌های آینده به‌طور عمومی منتشر خواهند شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا