zoomit

قابلیت جدید اندروید ۱۲ مطالعه در تخت‌‌خواب را آسان می‌کند

برای بسیاری از ما چرخش خودکار صفحه‌نمایش گوشی، می‌تواند قابلیتی کاربردی هنگام مشاهده عکس و فیلم در حالت افقی باشد؛ با این حال در بسیاری از مواقع نیز خودکار عمل کردن این قابلیت ممکن است آزاردهنده باشد.

حالا به گزارش cnet، به نظر می‌رسد که اندروید ۱۲ قابلیتی جدیدی برای کمک به این مشکل فراهم کرده است که به کمک آن دیگر قابلیت چرخش خودکار صفحه‌نمایش هنگام مطالعه در تخت‌خواب مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کند.

قابلیت جدید اندروید ۱۲ به کمک تشخیص چهره، موقعیت صورت فرد را نسبت به گوشی تشخیص داده و چرخش صفحه‌نمایش گوشی را بسته به آن تنظیم می‌کند.

این قابلیت هنگامی فرد در تخت‌خواب دراز کشیده و گوشی نیز در حالت افقی قرار گرفته دارد، تشخیص می‌دهد که نگاه به صفحه گوشی به صورت عمودی است و از چرخش خودکار صفحه‌نمایش جوگیری می‌کند.

نحوه فعال کردن این قابلیت در اندروید ۱۲، به صورت زیر است:

  • ابتدا از تنظیمات گوشی صفحه‌نمایش (Display) را انتخاب کنید؛ در پایین صفحه چرخش خودکار صفحه‌نمایش (Auto-rotate screen) را انتخاب کنید.

android-12-tech-tips-6

  • با وارد شدن به این قسمت، دو گزینه مشاهده خواهید کرد که یکی برای فعال و غیرفعال کردن چرخش خودکار صفحه‌نمایش و دیگری برای فعال و غیرفعال کردن تشخیص چهره است؛ هر دوی این گزینه‌ها را فعال کنید.

حالا صفحه‌نمایش گوشی همچنان به صورت خودکار با چرخاندن گوشی، می‌چرخد، اما اگر بخواهید از گوشی خود در تخت‌خواب هنگامی که دراز کشیده‌اید استفاده کنید، اندروید ۱۲ جهت چهره شما را تشخیص می‌دهد و صفحه‌نمایش را در همان حالت عمودی نگه می‌دارد.

آیا قابلیت تشخیص چهره اندروید ۱۲ و جلوگیری از چرخش خودکار هنگام مطالعه در تخت‌خواب برای شما کاربردی دارد؟

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا