zoomit

فروش آیفون در چین درمقایسه‌با گوشی‌های سایر شرکت‌ها بیشتر بوده است

فروش آیفون در چین درمقایسه‌با گوشی‌های سایر شرکت‌ها بیشتر بوده است

جشنواره‌ی ۶.۱۸ یکی از رویدادهای مهم چینی است که می‌توان آن را شبیه جمعه‌ی سیاه یا دوشنبه‌ی سایبری یا روز آمازون در ایالات متحده دانست. جالب اینکه فروش اپل در این رویداد چینی از مجموع سه رویداد اشاره‌شده در ایالات متحده بیشتر بوده است. این جشنواره هرسال به‌مدت ۱۸ روز در ماه ژوئن برگزار می‌شود و مشاغل فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک، بخش زیادی از درآمد سالانه‌ی خود را از این رویداد به‌دست می‌آورند.

آمار فروش آیفون در چین

به‌گزارش Gizchina، اپل موفق شده است با فروش میلیون‌ها آیفون در جشنواره‌ی ۶.۱۸ چین، بیشترین درآمد را میان شرکت‌های فعال در این رویداد به‌خود اختصاص دهد. گفته می‌شود در جشنواره‌ی امسال، ۱۴ میلیون گوشی هوشمند فروخته شده که نیمی از آن‌ها آیفون بوده است. در سال‌های گذشته، اپل نیز عملکرد بسیار خوبی در این جشنواره از خود نشان داد؛ اما گزارش‌ها حاکی از آن است که غول فناوری مستقر در کوپرتینو در رویداد سال ۲۰۲۲ حدود ۷ میلیون آیفون فروخته است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • استیو جابز سال‌ها پس از مرگ، نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری را از کاخ سفید دریافت کرد
  • احتمالاً سری آیفون ۱۴ در بازار چین محبوب‌تر از خانواده آیفون ۱۳ خواهد بود

شرکت تحقیقاتی Analytics اعلام کرده است که اپل با فروش خیره‌کننده‌، بهترین عملکرد را در جشنواره‌ی ۶.۱۸ امسال تجربه کرده است. تجزیه‌وتحلیل‌های این شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهد گردش مالی اپل در این رویداد به ۶٫۳ میلیاد دلار رسیده و بدین‌ترتیب، میزان فروش غول فناوری آمریکایی درمقایسه‌با سایر شرکت‌ها بیشتر بوده است.

میزان فروش اپل شیائومی آنر در چین

پس از اپل، شیائومی در رویداد امسال ۶.۱۸ چین بهترین عملکرد را از خود برجای گذاشته و تقریباً ۳۰ درصد از سهم فروش این بازار را ازآنِ خود کرده است. البته سهم این شرکت چینی از این رویداد در سال گذشته ۳۲ درصد بوده است. برند آنر که به‌تازگی سری Honor 70 را به‌ بازار عرضه کرده، نیز ۱۰ درصد از سهم این بازار را از به‌دست آورده است؛ درحالی‌که سهم این شرکت در سال گذشته ۶ درصد بود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا