zoomit

فرازمینی‌های داستان‌های علمی‌تخیلی اولیه چگونه بودند؟

فرازمینی‌های داستان‌های علمی‌تخیلی اولیه چگونه بودند؟

در اکتبر ۱۹۶۱ بتی و بارنی هیل با یک ستاره‌شناس در خانه خود در نیوهمپشایر نشستند و ادعای عجیبی را مطرح کردند: ماه قبل، آن‌ها در امتداد جاده‌ای پر پیچ‌وخم در مسیر کوهستانی رانندگی می‌کردند که گروهی از موجودات فرازمینی آن‌ها را ربودند. هیل‌ها توضیح دادند که سپس در یک فضاپیمای شبیه بشقاب پرنده، به‌دست این موجودات عجیب تحت یک سری آزمایش‌های موشکافانه و تهاجمی قرار گرفتند.

روایت بتی و بارنی که به‌عنوان پیشگام ژانر آدم‌ربایی بیگانه شناخته می‌شود، داستان‌های مشابه فراوانی را در پی داشت. در روایت خانواده هیل‌، موجودات فرازمینی سرها و جمجمه‌های بزرگ، چشم‌های گشاد، پوست خاکستری، بینی‌های کوچک و دهانی شبیه شکاف داشتند. وید روش، نویسنده کتاب «فرازمینی‌ها» می‌گوید، همراه با تعداد انگشت‌شماری از داستان‌های مشابه که در همان زمان منتشر شدند، موجودات فرازمینی با سرهای بزرگ وارد فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی شدند. او می‌گوید:

اما قبل از فراگیر شدن این تصاویر خیالی از موجودات فرازمینی، تصور مردم از فرازمینی‌ها چه بود و چه چیزی بر نوع نگاه ما بر آن‌ها تاثیر گذاشته است؟ بیگانگان داستان‌های علمی‌تخیلی اولیه بسیار خیالی‌تر و مثلا موجودات هشت‌پای وحشتناک، موجودات حشره‌مانند عجیب و خزندگان ترسناک و هیولامانند بودند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا