zoomit

عینک واقعیت افزوده گوگل با قابلیت ترجمه زنده رونمایی شد

عینک واقعیت افزوده گوگل با قابلیت ترجمه زنده رونمایی شد

اگر به‌خاطر داشته باشید، سال‌ها پیش، غول موتور جست‌وجوی جهان جزو نخستین شرکت‌هایی بود که از عینک واقعیت افزوده به‌‌ نام گوگل گلس رونمایی کرد؛ در‌ واقع، عینک یادشده فاجعه‌ای بیش نبود و می‌توان آن را محصولی کاملاً شکست خورده دانست که در‌ نهایت فروش چندانی را نیز تجربه نکرد. گوگل گلس زمانی رونمایی شد که سخت‌افزار و نرم‌افزار خاصی برای این نوع جدید از محصولات تعریف نشده بود و کاملاً طبیعی بود که با نبود این مؤلفه‌های اساسی، بیشتر با یک کانسپت یا طرح اولیه برای محصولات آینده طرف هستیم.

اکنون پس از گذشت تقریباً یک دهه و ایجاد مفاهیمی همچون متاورس، واقعیت ترکیبی و فشار بیشتر از سوی شرکت‌هایی مانند متا و اپل، ظاهراً گوگل را وادار کرده است تا بار دیگر فعالیت در این حوزه را جدی بگیرد. اهالی مانتین‌ویو دقایقی پیش عینک مرموز و هیچان‌انگیزی را رونمایی کردند که به‌نظر می‌سد ادامه‌دهنده میراث این شرکت در زمینه فناوری واقعیت افزوده است.

متأسفانه گوگل در رویداد یادشده اطلاعات زیادی را از عینک مذکور ارائه نداد و حتی اسم آن نیز در هاله‌ای از ابهام است. بااین‌حال، گوگل نشان داد که عینک واقعیت‌افزوده‌اش توانایی این را دارد که از گستره دید کاربر متن‌ها را ترجمه کند؛ قابلتی که بسیار کاربردی به‌نظر می‌رسد و به‌نوعی بخشی از آینده‌ی محصوات مبتنی‌بر فناوری AR را به تصویر می‌کشد.

این مقاله در حال به‌روزرسانی است…

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا