zoomit

ظاهراً سامسونگ درحال ساخت هدست واقعیت افزوده است

ظاهراً سامسونگ درحال ساخت هدست واقعیت افزوده است

سامسونگ چندسال قبل پروژه‌ی هدست واقعیت مجازی خود موسوم به Gear VR را متوقف کرد و گلکسی S10 این شرکت آخرین گوشی هوشمندی بود که با پشتیبانی از هدست‌های واقعیت مجازی آن روانه‌ی بازار شد. بااین‌حال، اگرچه اکنون هیچ‌اثری از Gear VR نیست، اما غول فناوری کره‌ی جنوبی دوباره تصمیم گرفته‌ است در این حوزه فعالیت کند. به‌نظر می‌رسد این فناوری به‌دلیل قابلیت‌های مختلفی که ارائه می‌دهد، در آینده با استقبال طیف گسترده‌ای از مردم مواجه خواهد شد. اکنون گفته می‌شود سامسونگ درحال ساخت یک عینک واقعیت افزوده (AR) است.

به گزارش SamMobile، سامسونگ کار روی نمونه‌ی اولیه‌ی عینک واقعیت افزوده‌ی خود را حداقل از یک‌سال قبل آغاز کرده است. این محصول با شناسه مدل SM-I110 شناخته می‌شود، اما گزارش اخیر گلکسی‌کلاب نشان می‌دهد هدست جدید کره‌ای‌ها اکنون با نام SM-I120 معرفی می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • شکست نسبی سیاست‌های زاکربرگ؛ کاربران متاورس نمی‌خواهند
  • هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالاً پرداخت ازطریق اسکن چشم را امکان‌پذیر می‌کند

متأسفانه درحال‌حاضر اطلاعات زیادی درمورد هدست سامسونگ SM-I120 نداریم. گفته می‌شود این محصول در آزمایشگاه‌های واقعیت افزوده‌ی کره‌ای‌ها درحال گذراندن مراحل آزمایشی اولیه است.

به‌هرحال، مشخص نیست آیا هدست SM-I120، نمونه‌ی اولیه‌ی یک محصول کاملاً جدید است یا سامسونگ آن را به‌عنوان کیت توسعه‌دهنده ارائه خواهد داد تا توسعه‌دهندگان شخص‌ثالث بتوانند با استفاده از آن، نرم‌افزارهای واقعیت افزوده بسازند. گفته می‌شود دستگاه موردبحث احتمالاً در سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد؛ اما هیچ گزارشی در تأیید این خبر وجود ندارد.

به‌نظر می‌رسد سامسونگ از حوزه‌ی سخت‌افزارهای واقعیت افزوده خارج نشده است. متا با هدست جدید کوئست پرو خود سعی دارد فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را بیشتر دردسترس افراد قرار دهد و ازطرف دیگر، خبرهای بسیار زیادی درمورد هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی اپل منتشر شده است که همگی نشان از علاقه‌ی شرکت‌ها به فناوری مذکور دارد. بدین‌ترتیب منطقی به‌نظر می‌رسد که سامسونگ نیز بخواهد سهمی از این بازار را به‌خود اختصاص دهد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا