zoomit

سوشال تریدینگ چیست؟

سوشال تریدینگ چیست؟

سرمایه‌گذاری قبل از هر اقدامی به تجربه و آگاهی لازم برای ورود به دنیای تجارت نیاز دارد و همچنین دانش درک روندها، خواندن نمودارها و گزارش‌های تحلیلی. اگر این قابلیت‌ها را نداشته باشید، به احتمال زیاد ضرر خواهید کرد، ناامید خواهید شد و حتی شاید به‌طورکلی از سرمایه‌گذاری مجدد صرف‌نظر کنید.

سوشال تریدینگ یا تجارت اجتماعی برای غلبه بر چالش‌های اولیه و افرادی که تخصص کافی را برای شروع ندارند، می‌تواند مفید باشد. در ادامه می‌خوانیم که سوشال تریدینگ چیست، چه مزایا و معایبی دارد و بهترین پلتفرم‌های فعال در این زمینه کدامند.

سوشال تریدینگ چیست؟

سوشال تریدینگ روشی نسبتاً جدید برای تجارت در دنیای بازارهای مالی است که به کاربران امکان دسترسی فوری و دائمی به اطلاعات بازار از طریق اینترنت را می‌دهد. برخلاف تحلیل فاندامنتال و تکنیکال، با تجارت اجتماعی، کاربران حرفه‌ای اطلاعات را تولید می‌کنند و این امر به تازه‌کاران در این زمینه اجازه می‌دهد بدون نیاز به انجام تحلیل‌ها، معامله‌های خود را پیش‌ ببرند.

در اصل، شما تصمیمات سرمایه‌گذاری خود را براساس داده‌ها و تحلیل‌های دیگران انجام می‌دهید. تجارت اجتماعی نه تنها برای معامله‌گران جدید و باتجربه مفید است، بلکه مسیر یادگیری را برای افراد مبتندی هموار کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد سریع‌تر و در محیطی مناسب آموزش ببینند.

تجارت اجتماعی به کاربران این امکان را می‌دهد که اطلاعات را با سایر اعضای جامعه به اشتراک بگذارند تا سرمایه گذاران جدید معاملات انجام شده توسط افراد کاربلد را مشاهده و سپس تکرار کنند. بدین‌ترتیب، مبتدی‌ها خواهند دید که معامله‌گران با تجربه چگونه تجارت می‌کنند، چرا اقدامات خاصی انجام می‌دهند و دقیقاً به‌دنبال چه هستند.

بهترین روش های سوشال تریدینگ

کپی تریدینگ Copy Trading

کپی تریدینگ همان‌طور که از نام آن پیدا است، به شما امکان می‌دهد به‌طور مستقیم از استراتژی و موقعیت‌های معاملاتی افراد دیگر به‌طور خودکار یا دستی الگوبرداری کنید. این بدان معنا نیست که شما هیچ کنترلی بر نتیجه ندارید. در اکثر پلتفرم‌ها، پس از برقراری ارتباط، همچنان این توانایی را دارید که معاملات را ببندید، موارد جدید را باز کنید و نتیجه کلی را تعدیل کنید. با این حال، با کپی برداری از یک معامله‌گر دیگر، اگر خوش‌شانس باشید به‌‌راحتی می توانید براساس مهارت های آن‌ها به سود برسید.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا