zoomit

سامسونگ به‌کمک شرکت‌های چینی قیمت گوشی‌هایش را کاهش می‌دهد

سامسونگ به‌کمک شرکت‌های چینی قیمت گوشی‌هایش را کاهش می‌دهد

تولیدکنندگان چینی پرتعدادی در بازار گوشی‌های هوشمند حضور دارند و به‌طور مداوم محصولات خوش‌قیمتی را عرضه می‌کنند تا سهمشان از بازار موبایل افزایش یابد. همین موضوع باعث شده است که سامسونگ در بازار دستگاه‌های اقتصادی و میان‌رده با رقابت شدید چینی‌ها مواجه باشد. سامسونگ تلاش کرده است قیمت مناسبی برای دستگاه‌های اقتصادی و میان‌رده‌‌اش در نظر بگیرد. فشار وارده‌ی گوشی‌سازان چینی باعث شده است سامسونگ تصمیم بگیرد برای تولید برخی از گوشی‌های اقتصادی خود سراغ روش تولید مشترک موسوم به JDM برود.

به‌نوشته‌ی SamMobile، سامسونگ با شرکت‌های چینی همکاری می‌کند تا هزینه‌ی تولید شماری از گوشی‌هایش کاهش یابد. گزارش جدیدی ادعا می‌کند سامسونگ در پی تأمین ۲۰ میلیون گوشی دیگر ازطریق شرکای چینی خودش است. در اغلب مواقع، گوشی های سامسونگ در خاک چین ساخته نمی‌شوند. بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید گوشی سامسونگ هم‌اکنون در ویتنام فعال‌اند و این شرکت کارخانه‌هایی نیز در چین دارد.

گوشی‌های JDM سامسونگ در کارخانه‌های اختصاصی این شرکت تولید نمی‌شوند. سامسونگ تا اندازه‌ای مشخص در فرایند تولید دخالت می‌کند و اطلاعات مربوط به مشخصات فنی و قابلیت‌های دستگاه را ارائه می‌دهد. شرکای JDM چینی سامسونگ روی توسعه و طراحی محصول کار می‌کنند و آن را در کارخانه‌های خودشان می‌سازند.

سامسونگ در ابتدا قصد داشت ۵۰ میلیون دستگاه گوشی به روش JDM ازطریق شرکت‌های چینی تأمین کند. دستگاه‌هایی نظیر گلکسی A03، گلکسی A03s، گلکسی A03 Core و حتی گلکسی A22 همگی در دسته‌ی گوشی‌های JDM قرار می‌گیرند و محصول همکاری مشترک شرکت‌های چینی Wingtech و Huaqin هستند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • گوشی‌های سامسونگ در کدام کشورها تولید می‌شوند؟

گزارش‌های ضدونقیض می‌گویند سامسونگ تصمیم گرفته است تولید چند محصول پایین‌رده‌ی جدید خود را به شرکای JDM واگذار کند. این شرکت در ابتدا قصد داشت گلکسی A03 و گلکسی A04s را به‌‌صورت اختصاصی بسازد؛ اما ظاهراً تصمیم گرفته است ۲۰ میلیون دستگاه از این گوشی‌ها را ازطریق شرکت‌های چینی تأمین کند.

سامسونگ با کاهش هزینه‌های تولید دستگاه‌های میان‌رده و اقتصادی می‌تواند قیمت ارزان‌تری روی آن‌ها بگذارد و احتمال فروش دستگاه‌هایش را در بازارهای رقابتی کشورهای در‌حال‌توسعه افزایش دهد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا