zoomit

زاکربرگ: اپل برای فروش سخت‌افزارهای خود تا جایی‌که می‌تواند پول بیشتری از مشتریان دریافت می‌کند

زاکربرگ: اپل برای فروش سخت‌افزارهای خود تا جایی‌که می‌تواند پول بیشتری از مشتریان دریافت می‌کند

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا با انتقاد از استراتژی قیمت‌گذاری محصولات اپل ادعا کرد که سازنده‌ی آیفون معمولاً تا جایی‌که می‌تواند، قیمت بیشتری برای محصولات سخت‌افزاری خود درنظر می‌گیرد. این درحالی است که متا با فروش محصولاتی مثل هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با قیمت ۱۵۰۰ دلار، رویکردی کاملاً متفاوت را درپیش خواهد گرفت. به‌نوشته‌ی MacRumors، زاکربرگ مدعی شده است که دربرخی موارد محصولات سخت‌افزاری این شرکت بدون سود یا حتی با ضرر روانه‌ی بازار می‌شوند.

زاکربرگ پس از معرفی هدست جدید کوئست پرو، در یکی از مصاحبه‌های خود گفت طبیعی است که شرکت‌های سخت‌افزاری بخواهند از فروش محصولات خود سود به‌دست بیاورند، اما اپل تمایل دارد تا آنجا که ممکن است از مشتریان خود پول دریافت کند. وی اعلام کرد، متا مسیر متفاوتی را برای فروش سخت‌افزار‌های خود درپیش خواهد گرفت و ادعا کرد که حتی امکان دارد برخی از محصولات این شرکت بدون سود عرضه شوند و این شرکت بیشتر روی درآمدزایی ازطریق نرم‌افزار و خدمات ارائه‌شده در متاورس تمرکز خواهد کرد. مدیرعامل متا دربخشی از توضیحات خود گفت:

هدف شرکت‌های مختلف از ساخت و عرضه‌ی محصولات سخت‌افزاری، کسب سود است و اپل در این‌زمینه سعی می‌کند تا جایی‌که امکان دارد، پول بیشتری از خریداران دریافت کند و این مدل کسب‌وکار، مخرب خواهد بود. اگر شرکتی وارد بازار سخت‌افزار شود و اعلام کند که بهترین سخت‌افزار را در آن حوزه می‌سازد و علاوه‌براین محصولات مذکور را بدون سود یا حتی با ضرر عرضه کند، این اقدام در راستای کمک به رشد اکوسیستم خواهد بود و با مدل کسب درآمد از نرم‌افزار و خدمات، مطابقت خواهد داشت و باعث می‌شود افراد بیشتری به آن اکوسیستم علاقه‌مند شود. به‌هرحال اگر بخواهید یک تجربه‌ی اجتماعی موفق ایجاد کنید، مردم باید در آن حضور داشته باشند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • مارک زاکربرگ با انتقاد از اکوسیستم اپل می‌گوید متاورس باید باز باشد
  • متا پلتفرم ZOOM و مایکروسافت Teams را با محیط‌کاری واقعیت مجازی خود ادغام می‌کند

متا اخیراً از هدست جدید واقعیت مجازی خود موسوم به Quest Pro رونمایی کرده است. به گفته‌ی این شرکت، هدست واقعیت مجازی جدید آن با قیمت ۱۵۰۰ دلار، مدل رده‌بالا و جانشین کوئست ۲ است و از طراحی بهتر، فناوری نمایشگر پیشرفته‌تر و حسگرهای جدیدتری بهره می‌برد که امکان درک احساسات و حرکات صورت کاربر را فراهم می‌کند. طبق شایعات، هدست واقعیت ترکیبی اپل نیز در ماه ژانویه معرفی خواهد شد و باید دید این محصول درمقابل هدست‌های متا چه عملکردی ازخود ارائه خواهد داد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا