zoomit

روتر ۱۰ گیگابیتی شیائومی معرفی شد

روتر ۱۰ گیگابیتی شیائومی معرفی شد

امروز، شیائومی با برگزاری رویدادی در چین، مجموعه‌ای از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های مختلفی، از‌جمله شیائومی ۱۳، شیائومی ۱۳ پرو، شیائومی روتر و مینی پی‌سی خود را رونمایی کرد. یکی از دستگاه‌های تازه‌وارد شرکت چینی روتر ۱۰ گیگابیتی شیائومی است که با بهبودهای خیره‌کنندهای وارد میدان شده است؛ ازجمله پشتیبانی از تگ‌های NFC و بهنای‌ باند انتقالی بیشتر و طراحی و ساخت به‌روزتر.

تصویر روتر 10 گیگابیتی شیائومی

مشخصات سخت‌افزاری Xiaomi 10 Gigabit Router شامل سه کانال وایرلس متفاوت در باندهای ۲/۴ و ۵/۲ و ۵/۸ گیگاهرتزی است. کانال ۲/۴ گیگاهرتزی در حالت ایدئال می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۳۷۶.۴ مگابیت‌برثانیه دست یابد. کانال‌های ۵/۲ و ۵/۸ گیگاهرتزی نیز توانایی فراهم‌سازی سرعت ۲۸۸۲.۴ و ۵۷۶۴.۸ مگابیت‌برثانیه را دارند.

روتر جدید شیائومی از تراشه‌ی چهارهسته‌ای A73 کوالکام با سرعت کلاک ۲/۲ گیگاهرتز بهره می‌برد. همچنین، شیائومی برای راحت‌کردن خیال کاربران حرفه‌ای، روتر مذکور را به فناوری خنک‌کننده‌ی فعال داخلی مجهز کرده است که از افت عملکرد و آسیب‌دیدن آن در دمای زیاد جلوگیری می‌کند.

 روتر 10 گیگابیتی شیائومی از مقابل

روتر ۱۰ گیگابیتی شیائومی از آنتن بیرونی high-gain و آنتن داخلی NFC نیز پشتیبانی می‌کند. دستگاه شیائومی سه دکمه‌ی مختلف دارد که یکی برای ریست‌کردن سیستم و دومی و سومی برای روشن‌کردن روتر و استفاده از قابلیت Mesh به‌کار می‌رود. افزون‌براین، روتر تازه‌وارد شیائومی به ۹ چراغ LED مجهز شده است که برای نمایش وضعیت دستگاه، وضعیت اینترنت، نوردهی محیط و نمایش وضعیت پورت‌های شبکه استفاده می‌شوند.

نمای جانبی روتر 10 گیگابیتی شیائومی

شیائومی روتر خود را به ۴ درگاه WAN/LAN اداپتیو مجهز کرده است که امکان سوییچ خودکار ۱۰ و ۱۰۰ و ۱۰۰۰ و ۲۵۰۰ مگابیتی را دارند. همچنین، یک درگاه WAN/LAN با قابلیت سوییچ خودکار بین ۱۰، ۱۰۰، ۱۰۰۰، ۲۵۰۰، ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ مگابیت‌برثانیه و یک درگاه SFP+Network با امکان سوییچ بین ۱۰۰۰ و ۲۵۰۰ و ۱۰۰۰۰ مگابیت و یک درگاه USB 3.0 برای آن در نظر گرفته شده است.

روتر ۱۰ گیگابیتی شیائومی از رمزنگاری WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3-SAE و قابلیت پنهان‌سازی نام شبکه‌ی وای‌فای (SSID) و کنترل دسترسی وایرلس نیز پشتیبانی می‌کند و به شبکه‌ی هوشمند ضدتقلب مجهز است.

نمای پشتی روتر 10 گیگابیتی شیائومی

گفتنی است روتر شیائومی با یک سال ضمانت معتبر این شرکت روانه‌ی بازار خواهد شد و ابعاد آن ۲۷۰ در ۲۷۰ در ۱۷۰ میلی‌متر اعلام شده است. به‌گفته‌ی شیائومی، این روتر به‌زودی با قیمت حدودی ۲۴۴ دلار روانه‌ی بازار چین می‌شود.

اتصال به روتر 10 گیگابیتی شیائومی با گوشی

درحال‌حاضر، اطلاعاتی از زمان عرضه‌ی جهانی دستگاه مذکور دردسترس نیست.

اتصال به روتر 10 گیگابیتی شیائومی با تلویزیون

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا