zoomit

رشد ۳۴ میلیارد دلاری؛ هواوی یک‌تنه بازار سهام چین را به آتش کشید

رشد ۳۴ میلیارد دلاری؛ هواوی یک‌تنه بازار سهام چین را به آتش کشید

هواوی به نماد پیشرفت مستقل چین در صنعت فناوری تبدیل شده است. این شرکت خصوصی است و در بازار سهام حضور ندارد؛ اما مستقیماً روی ارزش سهام شماری از شرکت‌های بزرگ چین تأثیر گذاشته است تا بازار معاملات سهام رنگ‌و‌بوی تازه‌ای به خود بگیرد.

همه‌چیز با رونمایی میت ۶۰ پرو شروع شد. این گوشی هوشمند جدید از پردازنده‌ هفت‌‌نانومتری چینی استفاده می‌کند و به شبکه‌ی ۵G می‌تواند متصل شود. درحالی‌که بازار موبایل با رکود نسبی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، میت ۶۰ پرو توجه بسیاری از کاربران چینی را جلب کرد.

براساس گزارش بلومبرگ، فروش درخورتوجه میت ۶۰ پرو باعث رونق سهام شرکت‌های خرده‌فروشی شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارزش سهام ۳۲ تأمین‌کننده‌ی هواوی از زمان عرضه‌ی میت ۶۰ پرو مجموعا ۳۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است؛ آن‌هم در شرایطی که اکثر شرکت‌ها با افت ارزش سهام مواجه شده‌اند.

هواوی با حمایت دولت چین توانسته است قیمت گوشی میت ۶۰ پرو را در سطح منطقی نگه دارد. قیمت گوشی هواوی میت ۶۰ پرو از قیمت گوشی آیفون و محصولات دیگر کمتر است و این موضوع توجه کاربران چینی را جلب کرده.

چنگ هائو، از مدیران شرکت Zhejiang Feiluo Asset Management، می‌گوید: «هواوی یکی از معدود نقاط روشن در بازار چین محسوب می‌شود و هم‌زمان باعث شده است تا اعتماد مردم به چشم‌انداز کشور بیشتر شود.»

هواوی سال‌ها است که به محور تنش‌های تجاری ایالات متحده و چین تبدیل شده است. تحریم‌های سخت آمریکا باعث شدند دسترسی هواوی به فناوری‌ها و پردازنده‌های جدید محدود شود و فروش محصولات این شرکت در زمانی کوتاه به‌شدت افت کند.

کسب‌و‌کار موبایل هواوی بزرگ‌ترین ضربه را از تحریم‌های آمریکا خورد؛ آن‌هم در شرایطی که دلیل اصلی تحریم‌ها کسب‌و‌کار تجهیزات مخابراتی این شرکت بود.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا