zoomit

رئیس‌جمهور آمریکا: ایلان ماسک اخبار گمراه‌کننده پخش می‌کند

رئیس‌جمهور آمریکا: ایلان ماسک اخبار گمراه‌کننده پخش می‌کند

به‌نظر می‌رسد تقابل دولت جو بایدن و ایکس، شبکه‌ی اجتماعی ایلان ماسک، قرار است وارد مرحله‌ی جدیدی شود.

بایدن در مصاحبه‌ای جدید در پاسخ به این پرسش که «درباره‌ی شبکه‌ی اجتماعی ایکس چه تفکری دارد و به‌نظر او ایلان ماسک تاکنون برای مقابله با اطلاعات نادرست چه اقداماتی انجام داده است؟»، گفت:‌ «اخیراً تغییراتی اساسی را در شیوه‌ی کسب اطلاعات مردم مشاهده می‌کنم.»

رئیس‌جمهور ایالات متحده با کنایه به ایلان ماسک اعلام کرد: «برخی از افراد مصاحبه‌هایی انجام می‌دهند و روحشان هم خبر ندارد که آنچه می‌گویند، درست است یا نه.»

طبق گزارش کوین‌پیج، حامیان مدیرعامل تسلا باور دارند که جو بایدن از زمان فروش توییتر به ایلان ماسک و تبدیل‌کردنش به ایکس، از تأثیرگذاری این شبکه‌ی اجتماعی ناراضی است. ماسک از زمان تبدیل‌شدن به رهبر ایکس، همواره بر تعهدش به آزادی بیان تأکید کرده و این موضوع باعث شده است تا شهروندان آمریکا جرئت بیشتری برای نشر اخبار پیدا کنند.

ظاهراً دولت فعلی آمریکا از تأثیر احتمالی ایلان ماسک و رسانه‌اش بر انتخابات آینده‌ی ایالات متحده هراس دارد؛ چون عده‌ی زیادی از مردم آمریکا اخبار منتشرشده در این شبکه اجتماعی را بیشتر از اخبار رسانه‌های جریان اصلی قبول دارند.

ایلان ماسک با تأثیرگذاری بر حوزه‌ی رمزارز ثابت کرده است که اگر بخواهد، می‌تواند مردم را با خودش همراه کند؛ اما معلوم نیست که تأکید او بر آزادی بیان و بازسازی کامل پلتفرم ایکس، سوددهی این شبکه اجتماعی را افزاش می‌دهد یا خیر.

دیدگاه شما کاربران نیوزلن درباره شیوه‌ی رفتار ایلان ماسک در شبکه‌ی اجتماعی ایکس چیست؟

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا