zoomit

دولت آمریکا همچنان با قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن مخالف است

دولت آمریکا همچنان با قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن مخالف است

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) می‌گوید روی مواضع اولیه‌ی خودش برای جلوگیری از تصاحب اکتیویژن به دست مایکروسافت، تأکید دارد؛ این در حالی است که مایکروسافت ساعاتی پیش رسما قرارداد را منعقد کرد. سخنگوی FTC می‌گوید این سازمان دولتی، توافق بین مایکروسافت و یوبی‌سافت را ارزیابی خواهد کرد.

مایکروسافت در واکنش به موضع‌گیری سازمان CMA بریتانیا، ساختار قرارداد ۶۸٫۷ میلیارد دلاری اکتیویژن را اصلاح کرد. به‌موجب قرارداد جدید، حق استریم باز‌ی‌های فعلی و بعدی اکتیویژن به شرکت یوبی‌سافت داده می‌شود. FTC در حال بررسی این بخش از قرارداد است.

سازمان CMA بریتانیا صبح امروز تأییدیه‌های لازم را به مایکروسافت داد تا این شرکت بتواند بدون مشکل حقوقی، قرارداد را ببندد. نگرانی اصلی بریتانیا، انحصارگرایی مایکروسافت در حوزه‌ی بازی‌های ابری بود.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده قصد دارد ۶ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۵ آذر ۱۴۰۲) در دادگاه تجدیدنظر، استدلال‌هایش را برای جلوگیری از بسته‌شدن قرارداد اعلام کند.

FTC تأکید کرده است که روی جزئیات پرونده‌ای که برای دادگاه تجدیدنظر می‌فرستد، متمرکز خواهد ماند. سخنگوی این سازمان می‌گوید: «FTC همچنان معتقد است که این قرارداد، تهدیدی برای رقابت محسوب می‌شود.»

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا