zoomit

دانش‌آموزان ژاپنی ازطریق این ربات‌ها در مدارس حاضر می‌شوند

دانش‌آموزان ژاپنی ازطریق این ربات‌ها در مدارس حاضر می‌شوند

یکی از شهرهای ژاپن به دانش‌‌آموزان اجازه می‌دهد با ربات آواتار خود از راه‌ دور در مدرسه حضور یابند. این درواقع روشی نوین برای یادگیری از محیط خانه است. این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که ژاپن با نرخ فزاینده‌ی غیب دانش‌آموزان دست‌وپنجه نرم می‌کند و این وضعیت با همه‌گیری‌های اخیر تشدید شده است.

روزنامه‌ی Mainichi Shimbun می‌نویسد هیئت آموزشی کوماموتور، شهری در جنوب غربی ژاپن، ابتکار ربات‌های آواتار را به‌عنوان راهی برای کاهش اضطراب کودکان غایب و با امید ترغیب آن‌ها به کلاس درس به‌کار بسته است.

ربات‌های آواتار در مدارس ژاپن کمی بیش‌از ۹۰ سانتی‌متر ارتفاع دارند و با یک تبلت متصل همراه، دوربین و میکروفون عرضه می‌شوند. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند ازطریق لپ‌ تاپ خود، این ربات‌ها را آزادانه در محیط مدرسه حرکت دهند.

ربات‌های ژاپنی به دانش‌آموز اجازه می‌دهند به‌جای تماشای استاد ازطریق دوربین ثابت، تجربه‌ای نزدیک‌ به حضور واقعی در کلاس درس را داشته باشد. دانش‌آموزان علاوه‌بر شرکت در بحث‌های کلاس می‌توانند با دوستان خود صحبت و در رویدادها شرکت کنند.

تصمیم هیئت‌مدیره برای استفاده از ربات‌ها پس‌از آن اتخاذ شد که تعداد دانش‌آموزان غایب برای چهارمین سال متوالی در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت و این مشکل پس‌از کووید ۱۹ بدتر هم شد.

این هیئت اعلام کرد درسال تحصیلی ۲۰۲۲ تعداد ۲۷۶۰ کودک در سنین ابتدایی و متوسطه در کلاس‌های درس شرکت نکردند، درحالی‌که این عدد در سال ۲۰۱۸ معادل ۱۲۸۳ بود.

غیبت دانش‌آموزان یک مشکل بزرگ در ژاپن است. براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش این کشور، ۲۴۴۹۴۰ دانش‌آموز مقطع ابتدایی و متوسطه اول در ماه‌های منتهی به مارس ۲۰۲۲ به‌مدت ۳۰ روز یا بیشتر از رفتن به مدرسه‌ خودداری کرده‌اند؛ مشکلات روحی و جسمی ناشی از همه‌گیری به‌عنوان اصلی‌ترین عامل این غیبت‌ها ذکر شده است.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا