zoomit

خودروهای تسلا به تاکسی اینترنتی تبدیل می‌شوند

خودروهای تسلا به تاکسی اینترنتی تبدیل می‌شوند

تسلا در گزارش مالی سه‌ ماهه‌ی اول ۲۰۲۴، پیش‌نمایشی از قابلیت تاکسی اینترنتی را ازطریق اپلیکیشن خود به‌نمایش گذاشت. این قابلیت که ماه آگوست ۲۰۲۴ (مرداد و شهریور ۱۴۰۳) رسماً رونمایی خواهد شد به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً ازطریق اپلیکیشن تسلا، درخواست تاکسی اینترنتی بدهند.

جزئیات دقیقی درمورد نحوه‌ی عملکرد سرویس تاکسی اینترنتی تسلا وجود ندارد، اما تصاویر منتشرشده نشان از شباهت‌ آن به برنامه‌هایی مثل اوبر دارد. همچنین، کاربران می‌توانند دمای مطلوب کابین را برای زمان رسیدن خودرو، از راه‌ دور تنظیم کنند.

اپلیکیشن روبوتاکسی تسلا

Tesla

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در ماه جاری از رونمایی نهایی تاکسی‌های اینترنتی شرکتش در تاریخ ۸ آگوست ۲۰۲۴ (۸ مرداد ۱۴۰۳) خبر داده بود. تسلا از سال‌ها قبل وعده‌ی راه‌اندازی سرویس حمل‌ونقل خودران را داده و ماسک در سال ۲۰۱۹ گفته بود این خودروها آماده‌ی جابه‌جایی مسافران خواهند شد.

تسلا در گزارش اخیر خود اشاره کرد: «درحال‌حاضر مشغول توسعه‌ی قابلیت درخواست خودرو از طریق اپلیکیشن هستیم که در آینده‌ای نزدیک در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. ما باور داریم تجربه‌ی کاربری نرم‌افزار تسلا میان همه‌ی محصولات ما بی‌نظیر است و قصد داریم قابلیت درخواست خودرو را به‌صورت یکپارچه به اپلیکیشن تسلا اضافه کنیم.»

ایلان ماسک در جلسه‌ی مالی با سرمایه‌گذاران، سرویس درخواست خودرو را با عنوان Cyber Cab معرفی و اعلام کرد این سرویس به‌عنوان ترکیبی از دو پلتفرم Airbnb و Uber عمل خواهد کرد.

به‌نوشته‌ی انگجت، مالکان خودروهای تسلا می‌توانند با افزودن خودرو خود به ناوگان این سرویس، کسب درآمد داشته باشند. ماسک می‌گوید: «بخشی از ناوگان تاکسی‌های اینترنتی و مدیریت آن‌ها، متعلق به تسلا خواهد بود. همچنین بخش دیگری از ناوگان شامل خودرو کاربران خواهد بود و مردم امکان اضافه‌کردن یا حذف خودرو خود را در هر زمان خواهند داشت.»

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا