zoomit

خالق ChatGPT ابزاری برای شناسایی تصاویر هوش مصنوعی منتشر می‌کند

خالق ChatGPT ابزاری برای شناسایی تصاویر هوش مصنوعی منتشر می‌کند

شاید همه‌ی ما فکر کنیم که به‌سادگی می‌توانیم تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی را تشخیص دهیم؛ اما پیشرفت روزافزون هوش مصنوعی، کارمان را روز‌به‌روز سخت‌تر می‌کند.

قبلاً با نگاه‌کردن به یک تصویر، می‌توانستیم بفهمیم که عکس عجیب‌وغریب است یا بعضی از عناصر عکس قوانین فیزیک را زیر پا می‌گذارند یا تعداد انگشتان دست افراد با واقعیت همخوانی ندارد؛ اما اکنون به‌سختی می‌شود مچ هوش مصنوعی را گرفت.

ابزار OpenAI برای تشخیص هوش مصنوعی
ابزار OpenAI برای تشخیص هوش مصنوعی

حالا OpenAI به‌عنوان یکی از پیش‌گامان حوزه‌ی هوش مصنوعی، با معرفی ابزاری جدید برای تشخیص تصاویر، سعی می‌کند از هوش مصنوعی سبقت بگیرد. ابزار خالق ChatGPT می‌تواند تقریباً در ۹۸ درصد مواقع، تصاویر ساخته‌شده با DALL-E 3 را به‌درستی تشخیص دهد.

دغدغه‌مندی OpenAI ستودنی است؛ اما باید این را هم در نظر گرفت که همه‌ی تصاویر هوش مصنوعی با DALL-E ایجاد نمی‌شوند؛ پس به ابزار کامل‌تری نیاز داریم. اگر تصاویر ازنظر تنظیمات رنگ یا ابعاد و حجم دست‌کاری شده باشند، دقت ابزار با مشکل مواجه خواهد شد و به‌گفته‌ی وال‌استریت ژورنال، خود OpenAI هم از این موضوع خبر دارد.

بسیاری از کاربران اینترنت نگران تأثیرگذاری بیش‌ازحد هوش مصنوعی بر انتخابات آینده‌ی آمریکا هستند و شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی هوش مصنوعی درحال‌حاضر با درک‌کردن نگرانی مردم، سعی می‌کنند ابزارهای خود را بهبود دهند تا میزان دخالت هوش مصنوعی در وقایع مهم، به حداقل برسد.

مقاله‌های مرتبط

OpenAI و مایکروسافت به‌تازگی دو‌میلیون دلار برای آموزش بهتر هوش مصنوعی هزینه کرده‌اند و می‌توان انتظار داشت که در آینده کنترل هوش مصنوعی آسان‌تر شود؛ اما تا آن موقع، به‌جز دقت و حساسیت بیشتر برای تشخیص تصاویر هوش مصنوعی، راه دیگری جلوی پایمان نیست.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا