zoomit

خالق بازی Tomb Raider به ۳ شرکت مجزا تقسیم می‌شود

خالق بازی Tomb Raider به ۳ شرکت مجزا تقسیم می‌شود

شرکت سوئدی Embracer Group، مالک Tomb Raider و The Lord of the Rings، اعلام کرد که ازاین‌پس در قالب سه شرکت مجزا شامل Asmodee Group و Coffee Stain & Friends و Middle-earth Enterprises & Friends به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تصمیم Embracer Group برای جداسازی فعالیت‌ها هم‌سو با سیاست‌های تغییر ساختاری گرفته شد که در پی شکست سال گذشته‌ی این شرکت برای عقد قرارداد دو‌میلیارد‌دلاری وضع شده است.

شکست تجاری سال گذشته‌ی Embracer، بهای سنگینی برای این شرکت بازی‌سازی سوئدی داشت و به تعطیل‌شدن چندین استودیو و پروژه‌ی مختلف و اخراج تعداد زیادی از کارمندان و فروش Borderlands Developer Gearbox به شرکت تیک-تو منجر شد.

Enterprises & Friends Middle-earth در توسعه و انتشار بازی‌های AAA ویژه‌ی کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی فعالیت می‌کند. این شرکت مالک مجموعه‌های The Lord of the Rings و Tomb Raider و Dead Island و Killing Floor و موارد دیگر خواهد بود.

شرکت Asmodee Group در بخش بازی‌های رومیزی فعالیت خواهد کرد و مسئولیت توسعه و انتشار بازی‌های مختلفی در قالب مجموعه‌های The Lord of the Rings و Game of Thrones و Marvel و Star Wars را برعهده می‌گیرد.

توسعه و انتشار بازی‌های A و AA مانند Deep Rock Galactic و Goat Simulator و Satisfactory به شرکت Coffee Stain & Friends واگذار شده است. این شرکت به‌طور ویژه بر تولید بازی رایگان و غیررایگان برای کامپیوترهای شخصی، موبایل، کنسول پلی استیشن و کنسول ایکس باکس در دو تمرکز دارد.

مقاله‌های مرتبط

به‌گفته‌ی لارس وینگفورز، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Embracer، این تصمیم برای حمایت از سازندگان بازی گرفته شده است و به آن‌ها اجازه می‌دهد که تجربیات فراموش‌نشدنی را برای گیمرهای سراسر جهان خلق کنند. او به‌عنوان یکی از سهام‌داران فعال، حامی و متعهد هر سه شرکت جدید به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

احتمالاً عرضه‌ی سهام شرکت Asmodee Group در بورس تا ۱۲ ماه آینده انجام می‌شود؛ اما عرضه‌ی سهام Coffee Stain & Friends تا سال ۲۰۲۵ طول خواهد کشید.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا