zoomit

جانی آیو:‌ خودرو شما نباید بیش‌از حد به دستورات چندلمسی متکی باشد

جانی آیو:‌ خودرو شما نباید بیش‌از حد به دستورات چندلمسی متکی باشد

جانی آیو، به خودروهایی که از کنترل‌های لمسی بیش‌ازحد استفاده می‌کنند، علاقه‌ای ندارد و می‌گوید این نوع وسایل نقلیه، نمونه‌ای از رابط‌های کاربری را ارائه می‌دهند که به‌طور نامناسب ازطریق روش‌هایی مثل دستورها چندلمسی هدایت می‌شوند.

سرپرست سابق طراحی اپل، در کنفرانس Vox Media به سؤال روزنامه‌نگاری به‌نام کارا سویشر مبنی‌بر این‌که درمورد روندهای طراحی فعلی چه نظری دارد پاسخ داد:

قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای با رابط‌هایی مثل روش‌های چندلمسی وجود دارد اما امکان دارد در برخی موارد، از این ویژگی بیش‌ازحد استفاده شده باشد و شاید زمان آن فرا رسیده است که به‌ استفاده از کنترل‌های فیزیکی بیشتر رو بیاوریم.

آیو در ادامه‌ی توضیحات خود گفت:

به‌طور بالقوه، ممکن است برای ارائه‌ی رابط‌ها و محصولاتی که ازنظر فیزیکی بیشتر درگیرکننده‌اند، تغییراتی نیاز باشد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • اپل یکی از مدیران واحد رانندگی خودکار هیوندای را استخدام کرد
  • خودروهای تسلا تا دهه آینده پرقدرت‌تر از مغز انسان می‌شوند؟

آیو همچنین به خودروهایی اشاره کرد که درحال‌حاضر از دستورهای چندلمسی بیش‌از آنچه که باید استفاده کرده‌اند. به‌نوشته‌ی ورج، ازآنجاکه بسیاری از خودروهای امروزی از نمایشگرهای لمسی برای نشان‌دادن اطلاعات آب‌وهوا و حتی کنترل‌های رانندگی استفاده می‌کنند، بحث‌هایی درمورد اینکه حذف دکمه‌ها و دستگیره‌های فیزیکی، ایمنی رانندگان را کاهش می‌دهد، وجود دارد. نشریه‌ی سوئدی Vi Bilagare اخیراً با انجام آزمایشی که مدت‌زمان انجام برخی کارها مثل تنظیم رادیو یا درجه‌ی حرارت را اندازه‌گیری می‌کند، به این بحث بیشتر دامن زد. این نشریه اعلام کرد که دکمه‌های فیزیکی، نسبت به نمایشگرهای لمسی، عملکرد بهتری در انجام سریع‌تر و آسان‌تر تنظیمات داخل خودرو ارائه می‌دهند.

سپس از آیو سؤال شد تا درمورد طراحی خودرو برقی اپل توضیحاتی ارائه دهد که وی با خنده پاسخ داد:

می‌دانید که نمی‌توانم دراین‌مورد با شما صحبت کنم.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا