zoomit

تیک‌تاک محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری می‌کند

تیک‌تاک محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری می‌کند

به‌گزارش ABC News، تیک‌تاک اعلام کرد که از این‌ پس محتواهایی که به‌کمک هوش مصنوعی پلتفرم‌های دیگر ساخته شده‌اند را به‌صورت خودکار برچسب‌گذاری خواهد کرد. این روند در هفته‌های آینده برای کاربران سراسر جهان اعمال خواهد شد.

اگر محتوایی که در تیک‌‌تاک پست می‌شود، توسط هوش مصنوعی DALL-E 3 شرکت OpenAI ساخته شده باشد، به‌طور خودکار برچسب AI Generated دریافت خواهد کرد. این برچسب به دیگران نشان می‌دهد پست باکمک هوش مصنوعی تهیه شده است.

اسکرین شات از روند برچسب‌گذاری محتوای ساخته‌شده با هوش مصنوعی در تیک تاک

TikTok

پلتفرم تیک‌تاک برچسب‌گذاری محتواهای ساخته‌شده را با استفاده از فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا (Content Credential) انجام خواهد داد. این فناوری توسط مایکروسافت و ادوبی ایجاد شده است.

اعتبارنامه‌ی محتوا، ابرداده‌های خاصی را به پست متصل می‌کند؛ داده‌هایی که تیک‌تاک می‌تواند از آن‌ها برای شناسایی و برچسب‌گذاری فوری محتواهای تولیدشده توسط هوش مصنوعی بهره ببرد.

پیش‌تر محتواهایی که با کمک هوش مصنوعی تیک‌تاک ساخته می‌شدند، برچسب‌ ویژه‌ای دریافت می‌کردند؛ اما اکنون تمام محتواهای ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی OpenAI یا Bing Image Creator مایکروسافت نیز برچسب‌گذاری خواهند شد.

علاوه‌بر مایکروسافت، ادوبی و OpenAI، گوگل نیز قصد دارد به جمع حامیان فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا (Content Credentials) بپیوندد. تیک‌تاک پیش‌تر از تولیدکنندگان محتوا می‌خواست که درصورت استفاده از هوش مصنوعی، این موضوع را فاش کنند؛‌ اما اکنون این فشار از روی دوش کاربران برداشته خواهد شد.

فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا نشان می‌دهد که محتواهای ساخته‌شده چگونه و توسط کدام ابزار هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. این اطلاعات حتی بعد از دانلود هم حذف نخواهند شد.

آدام پرسر، مدیر ارشد عملیاتی تیک‌تاک، اعلام کرد که سیستم جدید علاوه‌بر کنترل محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی (AIGC)، می‌تواند از انتشار پست‌های گمراه‌کننده و آسیب‌زننده جلوگیری کند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا