zoomit

تفاوت نرخ بلیط هواپیما برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان در اسنپ

تفاوت نرخ بلیط هواپیما برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان در اسنپ

اگر قرار باشد که کودک در تمام طول سفر روی پا و در آغوش بزرگ‌ترها باشد، تکلیف چیست؟ پیش از پاسخ‌دهی به شما توصیه می‌کنیم که برای برنامه‌ریزی راحت‌تر سفرتان از اسنپ کمک بگیرید. در این مقاله با بررسی قیمت بلیط هواپیماهای کودکان و بزرگسالان در اسنپ به شما کمک می‌کنیم که به پاسخ پرسش‌هایتان در زمینه سفر هوایی با کودک را پیدا کنید.

بررسی قیمت بلیط هواپیماهای کودکان و بزرگسالان در اسنپ

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان

اگر از تفاوت قیمت بلیط کودکان با بزرگسالان باخبر باشید، برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری برای خرید بلیط سفرهای هوایی خواهید داشت. یادتان باشد که شرکت‌های هوایی افراد ۰ تا ۲ سال را نوزاد در نظر می‌گیرند. ۲ تا ۱۲ساله‌ها هم کودک هستند. کودکتان در کدام‌یک از این دو گروه قرار می‌گیرد؟

بسته به اینکه کودک در کدام دسته‌بندی جای دارد، هزینه‌های بلیت هواپیما برای او هم متفاوت خواهند بود. علاوه بر رده‌بندی سنی بچه‌ها که روی هزینه بلیط‌شان نقش دارد، عامل دیگری هم هست که می‌تواند هزینه‌ها را بالا و پایین کند. چه عاملی؟ سیستمی یا چارتری‌بودن بلیط.

نرخ بلیط کودکان براساس سن

همان‌طور که گفته شد، کودکان صفر تا ۲ساله نوزاد حساب می‌شوند. هزینه بلیط سیستمی نوزادان هم معادل ۱۰درصد بهای خرید بلیط پرواز بزرگسالان است. شاید بگویید که نوزاد کوچک در بغل بزرگ‌ترها است و نیاز به صندلی ندارد. این درست است اما بدانید که اگرچه نوزادان به صندلی نیازی ندارند اما برای سوارشدن به هواپیما احتیاج به صدور شماره بلیط برای آن‌ها وجود دارد.

کودکان ۲ تا ۱۲ساله هم که به صندلی جداگانه نیاز دارند. بهای بلیط برای آن‌ها به نرخ بلیط ایرلاین وابسته است. شرکت‌های هواپیمایی مختلف براساس سیاست‌های تجاری و کسب‌وکاری خود و در نظرگرفتن عواملی مانند ساعت و زمان سفر اقدام به تعیین نرخ بلیط کودکان می‌کنند. در بیشتر مواقع، نرخ بلیط کودکان ۵۰ تا ۷۵درصد بهای بلیط بزرگسالان است.

این را هم بدانید که گاهی نرخ بلیط برای بزرگسالان هم بسیار اندک می‌شود. در این صورت، قیمت بلیط کودکان و بزرگسالان مشابه هم خواهد بود. این شرایط برای بلیط‌های سیستمی بود.

نرخ بلیط کودکان براساس نوع بلیط

اگر بلیط چارتر خریداری کنید، بهای بلیط برای نوزادان همچنان ۱۰درصد بزرگسالان خواهد بود اما قیمت بلیط چارتری برای کودکان و بزرگسالان یکسان است. در پروازهای داخلی معمولاً هزینه بلیط چارتری برای نوزادان رایگان است.

قیمت بلیط کودکان در سفرهای خارجی

اگر به سفرهای خارجی می‌روید، بازهم مانند پروازهای داخلی نیاز به خرید بلیط برای نوزادان دارید اما یادتان باشد که قوانینی کلی برای تعیین بهای بلیط نوزادان در این سفرها وجود ندارد. در بیشتر مواقع، قیمت بلیط نوزاد ۱۰ تا ۱۵درصد بهای قیمت بلیط بزرگسالان محاسبه می‌شود. بازهم تأکید می‌شود که برای سفرهای خارجی، بهای بلیط نوزاد تابع قوانین شرکت هوایی و کشور مقصد است.

بهای بلیط هواپیمای کودکان ۲ تا ۱۲ساله هم معمولاً نیم‌بها است. بااین‌حال، در هنگام خرید بلیط برای کودکان و نوزادان به قوانین هر ایرلاین دقت کنید. یادتان باشد که خرید چارتری بلیط هرگونه تخفیفی از بهای بلیط کودکان را لغو می‌کند.

رزرو بلیط برای سفر کودک به تنهایی

رزرو آنلاین بلیط هواپیما برای کودکان

آیا امکان تنها سوارشدن کودک به هواپیما وجود دارد؟ می‌توانید با رزرو آنلاین بلیط پرواز داخلی و خارجی کودک را روانه شهر یا کشوری دیگر کنید؟ بیشتر شرکت‌های هوایی چنین امکانی را برای سفر کودکان فراهم نمی‌کنند. بعضی از آن‌ها به‌شرط وجود رضایت‌نامه رسمی والدین و سرپرستان، اجازه پرواز کودکان بالای ۵سال را به‌تنهایی صادر می‌کنند. شرکت‌هایی وجود دارند که خدماتی برای پشتیبانی از کودکان تنها در پرواز ارائه می‌کنند. آن‌ها با سرگرم‌کردن کودک و رسیدگی به او در هنگام صرف غذا نمی‌گذارند که تجربه سفر تنهایی او مخدوش شود. در بعضی از فرودگاه حتی منوی غذایی مخصوصی برای کودکان در نظر گرفته می‌شود و مراقب کیفیت غذای کودکان هم هستند.

راهنمای خرید بلیط پرواز از اسنپ

برای سفرهای هوایی‌تان می‌توانید از اپلیکیشن اسنپ کمک بگیرید و بلیط بخرید. با رزرو بلیط پرواز اسنپ به شما اجازه می‌دهد که با خیال راحت و زود و سریع برای برنامه‌ریزی بخش‌های دیگر سفرتان آماده شوید. فرایند رزرو بلیط در اسنپ ساده است و می‌توانید به ‌کمک آن برای خود و کودکانتان بلیط تهیه کنید. کافی است مراحل زیر را بدانید و انجام بدهید:

  • وارد سوپراپلیکیشن اسنپ شوید؛
  • گزینه بلیت سفر را انتخاب کنید؛
  • از میان گزینه‌ها پرواز را انتخاب کنید؛
  • مبدأ، مقصد، تعداد مسافران و تاریخ سفر را وارد کنید؛
  • به‌کمک فیلترهای مختلف از میان فهرست پروازهای ایرلاین‌ها گزینه مناسب را انتخاب کنید؛
  • قوانین استرداد بلیط هر ایرلاین را دوره کنید؛
  • هزینه بلیط را بپردازید و تمام!

در بخشی از این فرایند، باید مشخصات مسافران را وارد کنید. زمانی که مشخصات کودک همراه را در اپلیکیشن وارد می‌کنید، بنا به سن او و قوانین ایرلاین، هزینه بلیطش به‌طور خودکار محاسبه می‌شود. یادتان باشد که در خرید بلیط برای سفر خودتان و کودکان همراهتان می‌توانید از پرداخت اعتباری بلیط هواپیما هم کمک بگیرید.

منظور چیست؟ یعنی بلیط‌ها را بخرید و با اعتباری که به‌عنوان کاربر اسنپ در پنل شما وجود دارد، هزینه بلیط‌ها را بپردازید. در پایان ماه و حتی به فاصله ۵ روز از آن می‌توانید تسویه حساب کنید. اسنپ امکانات خوبی برای رزرو بلیط برایتان در نظر می‌گیرد. رزرو بلیت هواپیما با تخفیف های ویژه هم از مزایای استفاده از آن است.

https://snapp.ir/flights-ticket/

انتخاب بلیط مناسب

با بررسی قیمت بلیط هواپیماهای کودکان و بزرگسالان در اسنپ می‌توانید با هزینه معقول به سفرهای هوایی داخلی و خارجی بروید. یادتان باشد که اگر نوزاد به‌همراه دارید یا کودکتان زیر ۲ سال است، امکان دارد که مدیریت اوضاع در طول پرواز کمی دشوار شود. خودتان را برای سفری پرچالش آماده کنید.

اگر صندلی راحت‌تری دراختیار شما و کودکتان باشد، احتمال اینکه بتوانید اوضاع را بهتر مدیریت کنید هم بیشتر می‌شود. خرید صندلی از کلاس‌های پروازی مطلوب در اسنپ هم مقدور است. زمانی که در فرایند تهیه بلیط هستید، در بخش انتخاب از میان پروازهای ایرلاین‌های مختلف به‌سراغ فیلتر کلاس پرواز بروید. فیلترها با نمایش گزینه‌های موردنظرتان به شما در انتخاب بهتر کمک شایانی می‌کنند.

اگر قصد سفر داخلی دارید، می‌توانید کلاس بیزینسی را انتخاب کنید و صندلی‌های بهتری در طول سفر داشته باشید. اگر هم به سفری خارجی می‌روید، امکان انتخاب صندلی از درجه فرست کلاس را خواهید داشت. در این صورت، فضای بزرگ و راحتی در اختیارتان قرار می‌گیرد که هم برای شما خوشایندتر است و هم کودک همراهتان. از اهمیت صندلی راحت غافل نشوید. در فضایی کوچک و تنگ امکان عصبی‌شدن کودک وجود دارد. وقوع چنین حالتی هم برای شما بسیار ناخوشایند خواهد بود و هم او.

در آخر

پیش از سفر هوایی با کودک، اطلاعات‌تان را درباره خرید بلیط کامل کنید و با کمک‌گرفتن از ابزارهایی مانند اپلیکیشن اسنپ به‌سادگی و سرعت مقدمات سفر را بچینید. سفرکردن با کودک آنچنان راحت نیست اما اگر صندلی و پرواز مناسبی را انتخاب کنید، همه‌چیز راحت‌تر پیش خواهد رفت. با آگاهی از قیمت بلیط برای کودکان در رده‌بندی سنی مختلف هم مدیریت بخش مالی سفر بهینه‌تر می‌شود. برای اینکه بتوانید سفری خوش و با درنظرگرفتن تمام نکات از جمله مدیریت امور مالی ترتیب بدهید، لازم است که برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری داشته باشید و کمی قبل‌تر از روزهای نزدیک به سفر اقدام کنید. اپلیکیشن‌ها و فناوری‌های متنوع هم راهی برای تنظیم بهتر برنامه‌ها و تدارک‌دیدن سفر به‌شکلی آگاهانه‌تر و سریع‌تر هستند. سفر خوبی داشته باشید!

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا