zoomit

تراشه جدید کوالکام صدا را از طریق وای‌فای به هدفون بی‌سیم انتقال می‌دهد

تراشه جدید کوالکام صدا را از طریق وای‌فای به هدفون بی‌سیم انتقال می‌دهد

کوالکام در رویداد Snapdragon Summit ۲۰۲۳ از تراشه‌های صوتی جدید خود به‌نام Qualcomm S7 و S7 Pro Gen 1 رونمایی کرد. هدفون‌های جدیدی که از به این پلتفرم‌ها مجهز می‌شود، مزیت‌های جالبی ارائه خواهند داد. کوالکام سیستم حذف‌نویز را به‌میزان قابل‌توجهی بهبود داده و ازطرفی اتصال پایدارتری بین هدفون و دستگاه منبع مثل گوشی برقرار می‌کند.

البته ویژگی اتصال پایدار فقط در تراشه‌ی کوالکام S7 Pro ارائه شده زیرا این پلتفرم از فناوری شبکه‌ی شخصی این شرکت موسوم‌به XPAN پشتیبانی می‌کند تا محدوده‌ی صوتی هدفون یا بلندگو را به کل فضای داخلی ساختمان یا خانه گسترش و موسیقی را بدون افت کیفیت انتقال دهد.

قدرت محاسباتی جدیدترین تراشه‌های صوتی کوالکام درمقایسه‌با نسل قبلی آن‌ها ۶ برابر بیشتر شده و ازنظر پردازش هوش مصنوعی ۱۰۰ برابر بهتر از نسخه‌ی قبلی عمل می‌کنند. این تراشه‌ها از micro NPU اختصاصی برای عملکردهای هوش مصنوعی پیشرفته و چندین هسته‌ی DSP بهره می‌برند و حافظه‌ی آن‌ها ۳۰۰ درصد بیشتر از نسل قبل است.

به‌نوشته‌ی سم‌موبایل، تراشه‌های صوتی جدید کوالکام از فناوی حذف‌نویز فعال (ANC) کم‌مصرف و چندکاناله پشتیبانی می‌کنند و این یعنی هدفون‌های مجهز به S7 Pro و S7 ازنظر حذف صداهای مزاحم در مکان‌های شلوغ، عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت. این تراشه‌ها از هوش مصنوعی برای تطبیق پویای حذف نویز بهره می‌برند و به‌عنوان مثال اگر هنگام دویدن یکی از هدفون‌ها کمی از گوش کاربر فاصله بگیرد یا صدای محیط اطراف تغییر کند، به طور خودکار صدا را بهینه‌سازی خواهد کرد.

چشم‌گیرترین پیشرفت در تراشه‌های صوتی جدید کوالکام در S7 Pro اعمال شده که راهکاری انقلابی برای اتصال به دستگاه‌ها ارائه می‌دهد. این تراشه با انتقال صدا ازطریق وای‌فای، می‌تواند به طیف گسترده‌تری از دستگاه‌های دیگر متصل شود و همچنین بُرد آن بیشتر می‌شود و درنهایت انرژی کم‌تری مصرف می‌کند؛ ویژگی‌هایی که ازطریق اتصال بلوتوثی امکان‌پذیر نبود.

تصور کنید گوشی را در اتاق خود قرار داده‌اید و هدفون در هرجای خانه همچنان به آن متصل خواهد ماند. درواقع می‌توان گوشی را در خانه گذاشت و برای قدم‌زدن بیرون رفت و پلتفرم Snapdragon Sound و XPAN امکان انتقال صدای بدون افت کیفیت یا نرخ ۱۹۲ کیلوهرتز را ازطریق وای‌فای ارائه می‌دهد.

Snapdragon Sound همچنین با جدیدترین پردازنده پرچمدار کوالکام یعنی Snapdragon 8 Gen 3 برای دستگاه‌های موبایلی و Snapdragon X Elite برای کامپیوترهای شخصی، یکپارچه شده است. هنگامی که این تراشه‌ها با دستگاه‌های صوتی مجهز به تراشه‌های S7 Pro یا S7 جفت می‌شوند، شاهد تجربه‌ی صوتی بسیار باکیفیتی خواهید بود که قبلاً امکان دستیابی به چنین سطحی وجود نداشت. انتظار می‌رود سال آینده شاهد معرفی تعداد زیادی هدفون و اسپیکر جدید باشیم که از تراشه‌های صوتی S7 و S7 Pro کوالکام استفاده می‌کنند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا