zoomit

تراشه‌های کوالکام احتمالا در نیمی از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های ۲۰۲۲ سامسونگ استفاده خواهد شد

چیزی به پایان سال ۲۰۲۱ باقی نمانده و سامسونگ آماده‌ است تا گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های جدیدش را برای سال ۲۰۲۲ معرفی کند. طی چند روز گذشته گزار‌ش‌های مختلفی درباره‌ی این دستگاه‌ها منتشر شده و اکنون در گزارشی جدید تراشه‌هایی که قدرت سخت‌افزاری محصولات آینده‌ی این شرکت را تأمین می‌کند، فاش شده است.

به‌نقل از گیزموچاینا و طبق گزارش The Elec، سامسونگ در مجموع قصد دارد ۶۴ گوشی هوشمند و تبلت را به‌بازار عرضه کند. ازاین میان، ۳۱ مدل از تراشه‌های کوالکام استفاده می‌کنند و ۲۰ مدل توسط تراشه‌های اگزینوس جدید که باهمکاری سامسونگ و AMD توسعه داده شده‌اند، تأمین می‌شود. تراشه‌های مدیاتک نیز در ۱۴ مدل مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ۳ مدل به تراشه‌های UNISOC مجهز خواهد شد.

درباره‌ی دستگاه‌های برتر و خاص می‌توان گفت که گلکسی اس ۲۲ از تراشه‌های اگزینوس (کره جنوبی، اروپا) و کوالکام (ایالات متحده) بهره خواهد برد. افزون‌براین، گزارش‌های وجود دارد که نشان می‌دهد هند و آفریقا به‌جای تراشه‌ی اگزینوس، انواع تراشه‌های کوالکام را استفاده خواهند کرد.

گفته می‌شود گلکسی S22 FE به‌طور انحصاری از سیلیکون اگزینوس استفاده خواهد کرد و در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۲ وارد تولید انبوده خواهد شد. از طرفی دیگر، گلکسی S21 FE از هردو تراشه‌ی کوالکام و اگزینوس برخوردار خواهد بود.

طبق این گزارش، گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۳ صرفا با تراشه‌ی کوالکام عرضه خواهند شد؛ درحالی‌که گلگسی تب اس ۸، گلکسی تب اس ۸ پلاس و گلکسی تب اس ۸ اولترا منحصرا از تراشه‌ی اگزینوس قدرت خواهند گرفت.

نکته‌ی جالب این است که گلکسی A53 به‌جای استفاده از تراشه‌ی کوالکام، از اگزینوس و بهره خواهد برد. به‌طور مشابه، گلکسی A33 نیز به‌جای استفاده از تراشه‌ی مدیاتک، از تراشه‌ی اگزینوس استفاده خواهد کرد. درنهایت، گلکسی A73 به تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۷۸G کوالکام مجهز خواهد شد.

با توجه‌ به اینکه همچنان کمبود جهانی نیمه‌هادی وجود دارد، جزئیات فوق ممکن است تغییر پیدا کنند.

دیدگاه شما کاربران نیوزلن درباره‌ی این گزارش چیست؟

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا