zoomit

تجارت الکترونیکی؛ دست‌وپا زدن مدام یک صنعت برای بقا

تجارت الکترونیکی؛ دست‌وپا زدن مدام یک صنعت برای بقا

امروز، بیست‌وچهارم مهرماه، روز ملی تجارت الکترونیکی است؛ روز گرامی‌داشت عرصه‌ای که گفته می‌شود رفته‌رفته توسعه‌ پیدا می‌کند و چهره اقتصاد دنیا را دگرگون خواهد کرد. تلاش‌ کشورهای مختلف دنیا برای گسترش خدمات در حوزه تجارت الکترونیک تصدیق می‌کند که این صنعت آینده روشنی پیش‌رو دارد.

در حال حاضر چین بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیک دنیا را در دست دارد و حجم فروش آنلاین سالانه این کشور به ۲٫۷ تریلیون دلار می‌رسد. آمریکا و انگلستان دومین و سومین کشورهایی هستند که بیشترین میزان تجارت الکترونیک را در اختیار دارند و جالب است بدانید که چهارمین و پنجمین کشورها در فهرست بزرگ‌ترین بازارهای تجارت الکترونیک دنیا ژاپن و کره جنوبی هستند. یعنی در میان پنج کشور ابتدای این فهرست سه کشور از آسیا حضور دارند.

ایران چه سهمی از تجارت الکترونیک دارد؟

شهریورماه امسال که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گزارش سالانه این صنعت در سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد، اعداد و ارقام خبر از تغییرات مهمی می‌داد که در سال گذشته متأثر از شرایط نامطلوب اینترنت در کشور رخ داده بود.

یکی از مهم‌ترین تغییرات کاهش تعداد تراکنش‌های خرید اینترنتی بود که در سال ۱۴۰۱ انجام شده بود. نرخ این کاهش ۱۷ درصد اعلام شده بود و بر اساس آمارهای گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افت بیش از ۲۵ درصدی در میزان تراکنش‌های خرید آنلاین در بازه زمانی شهریور تا آبان ۱۴۰۱ اتفاق افتاده بود.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا