zoomit

به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار پخش موسیقی وینمپ منتشر شد

وینمپ (Winamp) یکی از پخش‌کننده‌های موسیقی بود که اولین‌بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و توانست به‌سرعت به‌ یکی از پخش‌کننده‌های محتوای چندرسانه‌ای برتر در رایانه‌های شخصی تبدیل شود. با‌این‌حال پس از چند به‌روزرسانی نسبتا ضعیف و ارائه‌‌نشدن نسخه‌های جدید در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰‌، محبوبیت این نرم‌افزار کاهش یافت.

ناگفته نماند توسعه‌دهندگان وینمپ تاکنون تلاش‌هایی برای احیای مجدد این نرم‌افزار انجام داده‌اند. اکنون، تیم توسعه‌ی این برنامه با جدیت روی آن کار می‌کند؛ هرچند آخرین به‌روزرسانی وینمپ چندان شبیه برنامه‌ی اصلی نیست.

به‌گزارش XDA، نسخه‌ی اصلی نرم‌افزار وینمپ با شماره‌ی ۵٫۶۶۶٫۳۵۱۶ از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ به‌عنوان نسخه‌ی نهایی در دست توسعه بود. سرانجام در اکتبر ۲۰۱۸ نسخه‌ی ناتمام ۵٫۸ این نرم‌افزار در‌دسترس قرار گرفت و Radionomy، مالک وینمپ و مشهور به Shoutcast، تصمیم گرفت آن را دوباره برای عموم کاربران منتشر کند.

تیم توسعه‌دهنده‌ی وینمپ در آن زمان وعده داد به‌روزرسانی‌های بیشتری برای این نرم‌افزار منتشر خواهد کرد؛ وعده‌ای که هرگز محقق نشد. اکنون وب‌سایت رسمی این پروژه دوباره طراحی شده است و نوید «به‌روزرسانی خلاقانه‌ و نمادین‌ترین پخش‌کننده‌ی صوتی جهان» را می‌دهد.

وینمپ 5.8

در‌حال‌حاضر اطلاعات زیادی از این نسخه در‌دسترس نیست؛ اما پروژه‌ی جدید مثل پخش‌کننده‌ی موسیقی استاندارد به‌نظر نمی‌رسد. در یکی از بخش‌های سایت نوشته شده است «فضای منحصر‌به‌فردی برای سازندگان» خواهد داشت که باعث می‌شود از نزدیک با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند و درآمد منصفانه‌تری به‌دست آورند.

AudioValley، شرکت مادر Shoutcasr و وینمپ اعلام کرده است که این نرم‌افزار به پلتفرمی جامع برای علاقمندان به صوت تبدیل خواهد شد که سازندگان، کاربران موسیقی، پادکست‌ها، ایستگاه‌های رادیویی، کتاب‌های صوتی و هر محتوای جانبی دیگری را به‌هم متصل خواهد کرد.

وینمپ جدید بیشتر شبیه پلتفرم جدید پخش صوتی اسپاتیفای یا پاندورا است و نه نرم‌افزاری که برای پخش موسیقی تولید شده باشد. AudioValley احتمالا قصد دارد از نام وینمپ به‌منظور تبلیغات برای پلتفرم صوتی خود بهره ببرد و شاید در این شرایط، کاربران اهمیت زیادی به این موضوع ندهند. البته این نتیجه‌گیری صرفا برپایه‌ی حدس‌وگمان است و شاید توسعه‌دهندگان وینمپ برنامه‌های مهم‌تری برای این نرم‌افزار محبوب و نوستالژیک داشته باشند.

اگر می‌خواهید با نسخه‌ی جدید وینمپ بیشتر آشنا شوید و محیط آن ارزیابی کنید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا