zoomit

به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ فعلاً برای افرادی که در اجرای بازی مشکل دارند ارائه نخواهد شد

به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ فعلاً برای افرادی که در اجرای بازی مشکل دارند ارائه نخواهد شد

مایکروسافت روز گذشته جدیدترین به‌رورزسانی ویندوز ۱۱ را با شماره نسخه‌ی KB5020044 (بیلد ۲۲۶۲۱.۹۰۰) منتشر کرد. این آپدیت مشکلات مربوط به عملکرد بازی را روی نسخه‌ی ۲۲H2 سیستم‌عامل مذکور رفع می‌کند. برخی کاربران گزارش داده‌اند این به‌روزرسانی عملکرد خوبی دارد و تعدادی از باگ‌های Battelfield 2042 را نیز برطرف می‌کند. البته آپدیت مورداشاره کاملاً بی‌نقص نبوده و بار دیگر منجر به بروز مشکل در Task Manager شده است.

همان‌طور که Neowin اشاره می‌کند، داستان از زمانی شروع شد که دارندگان گرافیک‌های انویدیا مدت کوتاهی پس‌از انتشار به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱، شکایت‌های مختلفی را درمورد مشکلات عملکرد سیستم‌عامل هنگام اجرای بازی‌ها مطرح کردند. انویدیا به‌طور جداگانه آپدیت‌هایی برای درایورهای گرافیکی خود ارائه داد اما این وصله‌های نرم‌افزاری نیز مشکلات مذکور را رفع نکرد. درهمین‌حال، کاربران و بازبینان AMD گزارش‌هایی درمورد بروز مشکل روی سیستم‌های مجهز به تراشه‌های Ryzen 7000 منتشر کردند. اگرچه AMD اعلام کرد هنگام آزمایش‌های خود با مشکل مهمی مواجه نشده است، اما داده‌های شخص‌ثالث چیز دیگری را نشان می‌دهند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • سهم بازار ویندوز ۱۰ برای اولین‌بار به زیر ۷۰ درصد کاهش یافت؛‌ رشد آهسته ویندوز ۱۱ ادامه دارد
  • مایکروسافت راهکاری برای رفع مشکلات عملکرد گیمینگ ویندوز ۱۱ ارائه داد

مایکروسافت پس‌از هیاهوی بسیار، سرانجام ماه گذشته اعلام کرد که عملکرد بازی‌ها در ویندوز ۱۱ واقعاً تحت‌تأثیر جدیدترین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل قرار گرفته است؛ مشکلی که باعث شد روند ارتقاء به نسخه‌های جدیدتر برای کاربرانی که تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند، متوقف شود. این شرکت مدتی بعد به‌رورزسانی دیگری منتشر کرد تا مشکل را برطرف کند و انتشار نسخه‌های جدید همچنان ادامه دارد.

به‌نظر می‌رسد افرادی که سیستم‌ آن‌ها تحت شناسه‌ی حفاظتی ۴۱۷۶۶۵۷۰ بوده است فعلاًُ گزینه‌ی به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ را دریافت نخواهند کرد؛ اگرچه این آپدیت احتمالاً تا دسامبر دردسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت. شایان‌ذکر است مایکروسافت به‌روزرسانی دستی به KB5020044 را توصیه نمی‌کند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا