zoomit

با سقوط قیمت بیت کوین به کانال ۱۹ هزار دلار، ارزش بازار کریپتو نیز به کمتر از ۱ تریلیون دلار رسید

با سقوط قیمت بیت کوین به کانال ۱۹ هزار دلار، ارزش بازار کریپتو نیز به کمتر از ۱ تریلیون دلار رسید

قیمت بیت کوین که از زمان ثبت بیشترین ارزش خود در سال جاری نزدیک‌ به ۶۰ درصد کاهش یافته است، درادامه‌ی روند نزولی‌اش به کمتر از ۲۰٬۰۰۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین، بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رمزارز دنیا، روز گذشته با افت ۱٫۵ درصدی مواجه شد و ۲۹۸ دلار از ارزش خود را از دست داد و به ۱۹٬۹۴۶ دلار رسید.

به‌نوشته‌ی رویترز، بیت کوین در ۲۸ مارس ۲۰۲۲ (۸ فروردین ۱۴۰۱) به قیمت ۴۸٬۲۳۴ دلار دست پیدا کرده بود. قیمت این رمزارز از آن زمان تاکنون ۵۸٫۷ درصد کاهش یافته است. آمار نشان می‌دهد پس از سقوط قیمت بیت کوین، ارزش بازار رمزارزها به کمتر از یک تریلیون دلار رسیده است.

ناگفته نماند اتر، رمزارز مرتبط با شبکه‌ی بلاک‌چین اتریوم، نیز با افت ۲٫۷۶ درصدی مواجه شد و قیمتش به ۱٬۴۶۷٫۲ دلار رسید. با این افت،‌ اتر در مدت ۲۴ ساعت ۴۱٫۶۰ دلار از ارزشش را از دست داد.

مقاله‌های مرتبط:

  • پایین‌ترین قیمت بیت کوین از سال ۲۰۲۰ تاکنون ثبت شد؛ کمتر از ۲۷ هزار دلار
  • اصطلاحات ارز دیجیتال؛ مفاهیم رایج و کاربردی

سقوط قیمت بیت کوین در حالی ادامه پیدا می‌کند که جمعه شاهد روز ناامیدکننده‌ای برای این رمزارز بودیم. عملکرد ضعیف دارایی‌های پرخطر به‌دنبال اطلاعیه‌ی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا)، درباره‌ی نرخ بهره ثبت شد.

اقدامات فدرال رزرو درباره‌ی نرخ بهره باعث شده است برخی از سرمایه‌گذاران آینده‌ی چندان روشنی برای بازار سهام پیش‌بینی نکنند. قیمت بیت کوین آخرین‌بار در اواسط جولای (اواخر تیر) به کمتر از ۲۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرده بود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا