zoomit

با بالارفتن از پله خطر حمله قلبی را کاهش دهید

با بالارفتن از پله خطر حمله قلبی را کاهش دهید

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بالارفتن از حداقل ۵۰ پله در روز، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی را بیش‌از ۲۰ درصد کاهش می‌دهد؛ بنابراین می‌توان گفت که شاید روزانه به بالارفتن از پنج ردیف پله نیاز دارید تا سلامت قلب خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

یافته‌های اخیر براساس بررسی داده‌های سلامتی ۴۵۸٬۸۶۰ بزرگسال در بانک اطلاعات پزشکی انگلستان به‌دست آمده و عواملی مانند سابقه‌ی خانوادگی، خطر ژنتیکی و فشار خون بالا نیز در تجزیه‌وتحلیل گنجانده شده است. مطالعه نشان داد که بالارفتن از پله خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی را برای تمام افراد موردبررسی کاهش می‌دهد؛ به‌ویژه افرادی که قبلا در معرض خطر بالای ابتلا به این بیماری‌ها نبوده‌اند.

بالارفتن از پله فعالیتی رایگان است که نیاز به باشگاه یا وسایل خاصی ندارد، در شرایط آب‌وهوایی مختلف می‌توان آن را انجام داد و حتی بخشی از فعالیت‌های عادی روزانه هم به‌شمار می‌رود. درواقع این‌کار، یکی از دردسترس‌ترین تمرینات جهانی است.

لو چی، همه‌گیرشناس از دانشگاه تولین در ایالات متحده می‌گوید: «پله‌نوردی‌های کوتاه با شدت بالا، روشی کارآمد برای بهبود تناسب اندام قلبی‌‌تنفسی و سطح چربی است؛ به‌ویژه برای کسانی که امکان انجام‌دادن توصیه‌های مربوط به فعالیت‌های بدنی را ندارند.»

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا